jún 7, 2023
272 Views
Komentáre vypnuté na 7 dôvodov, prečo používať oreganový olej

7 dôvodov, prečo používať oreganový olej

Written by

Viete, že oreganový olej má výrazné antibakteriálne, protiplesňové a antivírusové účinky? Už len preto sa oplatí mať ho doma. Je mimoriadne všestranný a použiť sa dá nielen na skrášlenie, ale dokonca aj na liečivé účely.

Čo je oreganový olej?

Olej sa získava z divokého oregana, ktoré má v ľudovom liečiteľstve bohatú históriu. Oreganový olej obsahuje silné zlúčeniny karvakrol a tymol, ktoré majú antibakteriálne a protiplesňové účinky. Okrem toho obsahuje aj antioxidačné zlúčeniny – fenoly, triterpény, kyselinu rozmarínovú, ursolovú a oleanolovú.

Prečo používať oreganový olej

Vďaka svojmu zloženiu oreganový olej dokáže bojovať s parazitmi, vírusmi, alergiami, zápalmi a dokonca bakteriálnymi a plesňovými infekciami. Prečo by ste ho teda mali používať?

  1. Je prírodnou alternatívou antibiotík. Bojuje proti škodlivým patogénom, a to vrátane baktérií, plesní a kvasiniek.
  2. Zmierňuje vedľajšie účinky liekov. Karvakrol, ktorý oreganový olej obsahuje, dokáže pomôcť napríklad pri liečbe chemoterapiou.
  3. Pomáha pri tráviacich ťažkostiach. A to vďaka tymolu, čo je zlúčenina podobná ako mentol. Uvoľňuje mäkké tkanivá hrdla a žalúdka, čo pomáha zmierniť ťažkosti po jedle a pálenie záhy.
  4. Je účinný na zmiernenie bolestí. Oreganový olej je prírodné analgetikum, ktoré pomôže napríklad pri reumatických bolestiach.
  5. Prispieva k rýchlejšiemu hojeniu rán. Je prevenciou bakteriálnej kontaminácie rán, napríklad pooperačných. Pomáha však aj pri liečbe bežných malých poranení.
  6. Je skvelý aj na pleť. Podporuje syntézu kolagénu, vďaka čomu bráni predčasnému starnutiu pleti.
  7. Prispieva k zdraviu a kráse vlasov. Napríklad tým, že udržiava pokožku hlavy zdravú a bráni tvorbe lupín.

Myslíte, že stojí za to tento výnimočný rastlinný olej vyskúšať? My určite áno!

 

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu