jún 8, 2023
145 Views
Komentáre vypnuté na Všetko o športových kočiaroch

Všetko o športových kočiaroch

Written by

Športový kočiar prichádza na rad po odrastení dieťaťa. Ide o typ kočiara, ktorý umožňuje rodičom športovať, lepšie sa s ním manipuluje a je tiež vhodný na cestovanie. Pred kúpou športového kočiara by ste mali zvážiť niekoľko parametrov. Všetko o športových kočiaroch pod jednou strechou sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Kočiar alebo cyklovozík

Ak vyberáte kočiar, ktorý chcete využívať predovšetkým na športovanie, možno by nebolo zlé dať prednosť cyklovozíku. Detské cyklovozíky sú jedinečná pomôcka na bicyklovanie, behanie, jogging a v zime na lyžovanie. Okrem toho sa dá používať aj ako klasický kočiar. Cyklovozíky po odrastení detí môžete použiť ako nákladný vozík alebo vozík pre psíkov.

Náš tip: Pre veľmi aktívnych ľudí, ktorí často športujú, je lepšou voľbou cyklovozík.

Polohovanie kočiara

Športové i klasické kočiare majú rôzne možnosti polohovania. Čím je dieťa menšie, tým by sa mal dať kočiar viac polohovať. Spanie v sede nie je pre dieťa pohodlné a ani zdravé pre jeho vývoj. S polohovaním súvisí polstrovanie vnútra vajíčka a možnosti polohovania opierok na ruky a nohy. Overte si všetky uvedené parametre, aby si vaše dieťa mohlo užívať maximálny komfort.

Náš tip: Niektoré vajíčka je možné točiť rôznymi smermi. Deti majú viac rady, keď sa môžu na rodičov pozerať.

Kočiar na šport

V prípade, že hľadáte športové kočiare na športovanie, zamerajte sa ne veľkosť koliesok a ich odpruženie. Na dynamickejšie športové aktivity, ako je beh, sú lepšie trojkolieskové kočiare. Odpružené športové kočiare sú o niečo robustnejšie, a preto nemôžete rátať, že sa takýto kočiar zmestí ako príručná batožina na palubu lietadla.

Náš tip: Ak hľadáte kočiar na cestovanie lietadlom, overte si veľkosť kočiar po zložení.

Kočiar do mesta

Na bežné prechádzky po meste vám stačí menší a skladnejší kočiar. Vo väčšine prípadov dajú rodičia prednosť golfovým kočiarom. Dajú sa rýchlo zložiť a prenášať na ramene ako kabelka. Dbajte na to, aby bol kočiar čo najľahší a vy ste ho dokázali zložiť jednou rukou. Pri skladaní môžete dieťa držať v druhej ruke. V súčasnosti sa golfové kočiare už len málokedy predávajú s dvomi rukoväťami, a preto sa viac podobajú na športový kočiar.

Náš tip: Ak bude kočiar voziť viac ľudí, vyberte model s nastaviteľnou rukoväťou.

Bezpečnosť

Všetky detské kočiare musia disponovať viacbodovým systémom bezpečnostných popruhov. Dôležitá je tiež strieška, ktorá chráni pre slnečným žiarením. Čím je dlhšia, tým viac tieňa vytvorí. Na strieške môže byť aj otváracie okienko, cez ktoré dieťa skontrolujete. Ku kočiaru vždy dokúpte pláštenku, ak nie je súčasťou produktu. Zamerajte sa tiež na košík, do ktorého by sa mali zmestiť všetky drobnosti pre dieťa.

Náš tip: Pre lepšie vkladanie dieťaťa do kočíka, vyberte model s možnosťou otvárania prednej zábrany.

 

 

Article Categories:
viem viac