máj 17, 2023
145 Views
Komentáre vypnuté na 5 zaujímavých informácií o jachtách

5 zaujímavých informácií o jachtách

Written by

Čaká vás prvá dovolenka na jachte? Chvíle čakania si môžete skrátiť plánovaním výletov, výberom prístavov alebo študovaním miestnych zvyklostí. Patríte medzi ľudí, ktorí o dovolenke na mori len uvažujú? Na dovolenku na jachte vás o niečo viac navnadíme vďaka 5 zaujímavým informáciám o jachtách a plachtení.

1. Skúsená kapitánka

Na to, aby ste mohli kormidlovať loď na mori, musíte mať spravené kapitánske skúšky. Ak vám stačí splavovať rieky alebo jazerá vo vnútrozemí, absolvuje kurz vodca malého plavidla. V oboch prípadoch musíte mať viac ako 18 rokov. Výnimku tvoria preteky a profesionálne plavenie. Svetové prvenstvo v plachtení, čo sa veku týka, získala 16-ročná Holanďanka Laura Dekker. Podaril sa jej neskutočný kúsok – oboplávala celý svet.

2. Rozmanité jachty

Jachty na predaj sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a rôznom dizajne. Na svoje si príde naozaj každý. Komu sa nechce na jachte pracovať s plachtami, ten ocení možnosť motorovej jachty. Niektoré jachty sú dlhšie ako 400 m, niektoré drevené a iné super luxusné. Pri výrobe jachty sa vždy zohľadňuje spôsob jej využitia. Niektoré sú tak vybavené, že sa dá na nich bývať po celý rok.

3. Špeciálny pohon

Okrem plachiet môže jachty a vlastne všetky lode na predaj poháňať motor. Väčšina motorov jácht je naftová alebo plynová. Avšak doba sa mení, a preto sa pokojne môže stať, že sa budete plaviť na jachte so solárnym pohonom. Obrovské batérie napájané slnečnou energiou zabezpečujú chod jachty a energiu pre kajuty. Netešte sa však, že ušetríte. O lode je nutné sa starať, čistiť ich, kontrolovať a zabezpečiť pravidelný servis.

4. Jachta ako investícia

Niekto nakupuje nehnuteľnosti, niekto autá a niekto lode. Luxusná jachta môže byť investícia, ktorá sa vám vráti. Keď sa nebudete na jachte plaviť, prenajmite ju. Agentúry sa o všetko postarajú. Podobne ako cena nehnuteľností ide hore cena lodí. V budúcnosti dokážete jachtu predať so ziskom.

5. Luxusné jachty

Luxusné jachty tzv. superjachty sú šperkom plaviacim sa po moriach a oceánoch. Na takýchto jachtách nenájdete len kajuty vybavené najmodernejším nábytkom. Užívať na palube si môžete vírivku, posilňovňu, garáž alebo pristávaciu plochu pre vrtuľník. Samozrejme, že cena super plavidiel je horibilná.

 

 

 

 

 

Article Categories:
viem viac