máj 29, 2023
180 Views
Komentáre vypnuté na Každý raz podľahne čaru inteligentného domova

Každý raz podľahne čaru inteligentného domova

Written by

Ako sme od bežných mobilov prešli k smartfónom, od klasických automobilov k autám vybavených palubným počítačom a všemožnou technikou, tak hladko jedného dňa prejdeme od bežných domácností k tým inteligentným. Pokrok nezastavíme.

Zdravie a financie pod ochrannými krídlami smart domácnosti

Nič nie je horšie ako vidieť svoj domov v plameňoch. Zatopený alebo vykradnutý. Najviac sa obávame najmä v prípade, ak domácnosť nechávame bez dozoru pár dní počas našej dovolenky alebo služobnej cesty. A niekedy stačí, ak doma necháme samy naše deti či starších členov rodiny. Ani nemusíme pravidelne sledovať večerné správy, aby nám bolo jasné, že sú najohrozenejšou skupinou. Môžu ich kedykoľvek oklamať či fyzicky napadnúť, ale takisto sú náchylní aj na časté zabúdanie (zabudnú zastaviť vodu, zamknúť dvere, vypnúť spotrebiče a pod.). Stačí, ak niekto zazvoní pri dverách alebo ak sa ocitnú v kontakte so spotrebičmi, ktoré by mohli spôsobiť nešťastie (plynový kotol, sporák), a už len pri pomyslení na to máme husiu kožu.

Tiež sa bojíte o život a bezpečie svojich drahých? Vašou predĺženou rukou môže byť smart domácnosť. Bezpečnostné kamery, senzory a detektory pošlú informáciu na váš telefón, kedykoľvek zaznamenajú neželaný jav. Na diaľku môžete zamykať alebo odomykať dvere, manipulovať so spotrebičmi alebo s uzávermi vody a plynu. Rovnako ako zariadenia na diaľku ovládate, ich aj kontrolujete, prípadne získavate informácie o spotrebe energií. Mať o všetkom prehľad a všetko mať po palcom je výsada modernej doby.

Navrhnite si inteligentné prvky podľa seba

Tiež by ste si chceli vyskúšať život v inteligentnej domácnosti? Ide to aj bez stavebných úprav. Stačí, ak si zaobstaráte inteligentnú riadiacu jednotku a sprvu len základné komponenty k nej – kompatibilné inteligentné zásuvky, ovládače roliet alebo smart termostatické hlavice. Ak sa vám tieto šikovné zariadenia osvedčia, môžete si ich kedykoľvek doplniť o ďalšie. Ovládajte jediným kliknutím v aplikácii vaše žalúzie, zatvorte dvere alebo bránu, spustite hudbu, rozsvieťte svetlá alebo si uvarte kávu. V inteligentnej domácnosti je možné nastaviť si vlastné režimy, na základe ktorých budú konať jednotlivé spotrebiče, či už v závislosti od času, alebo od iných akcií, ktoré si v aplikácii nastavíte. Keď sa zdvihnú rolety, môže sa vám automaticky zapnúť rádio alebo vám kávovar pripraví čerstvú kávu. Na život v inteligentnej domácnosti si zvyknete rovnako rýchlo ako na všetky vychytávky doby. Veď na dobré sa ľahko zvyká.

Article Categories:
viem viac