máj 29, 2023
169 Views
Komentáre vypnuté na Spiš láka turistov historickými pamiatkami a krásnou prírodou

Spiš láka turistov historickými pamiatkami a krásnou prírodou

Written by

Ak ste už v lokalite Spiš boli, určite budete mať kam ísť, nech sa tam ocitnete aj stokrát. Ubytujte sa tu a spoznávajte okolité zaujímavosti vlastným tempom. Na svoje si prídu milovníci prírody aj pamätihodností.

Všade samé vodopády

Vedeli ste, že na Spiši sa môžete vybrať na výlet k približne 14 vodopádom? Ak ste si vždy chceli prezrieť vodopád zblízka, započúvať sa do hlasného prúdu vody či zachytiť dúhu nad jazerom, na Spiši ulovíte niekoľko cenných snímok. Na turistickom chodníku z Letanoviec natrafíte hneď na dva vodopády. Skalný vodopád je nižší, má len 3,5 metra, no napriek tomu je dominantou Sokolej doliny. Neďaleko neho sa nachádza najvyšší vodopád Slovenského raja Závojový vodopád a ďalšie krásky – Bočný alebo Vyšný vodopád. Môžete si ich prezrieť kedykoľvek počas roka.

Podobne očarujúco pôsobia aj ďalšie vodopády, v Kláštorskej rokline nájdete Dúhový vodopád s výškou až 8,5 metra. Tiež sa k nemu dostanete turistickou trasou z Letanoviec. Od Kartuziánskeho vodopádu, ktorý sa v zime mení na magickú zamrznutú plochu, budete mať už len na skok k ruinám starého kláštora. Turistickým chodníčkom z Hrabušíc sa dostanete k Machovému a Bočnému vodopádu, ku Korytovému alebo Okienkovému vodopádu, sú tu aj Misové vodopády. V Zejmarskej rokline nevynechajte Nálepkove vodopády, ktoré sa v zime menia na ľadopády. Pokochajte sa nádhernou prírodou, zurčaním vody a príjemným lesným vzduchom, ktorý ponúka lokalita Spiša. Môžete si byť istí, že sa vám o vašom výlete bude aj snívať.

Ubytujte sa na Spiši a spoznajte ďalšie atrakcie

Pri potulkách Spišom nevynechajte ani výlet do Spišskej Nove Vsi. Je tam zoologická záhrada, ktorej areálom preteká potôčik. V letnom období si tu príjemne oddýchnete v chládku stromov. Ak sa zaujímate o kultúrne pamiatky, navštívte Krásnu Hôrku, Kaštieľ Betliar alebo Kežmarský hrad. Dominantou oblasti je mohutný Spišský hrad. A aký by to bol výlet, keby ste nenavštívili aspoň jednu jaskyňu? Známa Dobšinská ľadová jaskyňa, Zelená jaskyňa, Krásnohorská jaskyňa, Ochtinská aragonitová jaskyňa, každá z nich vás zaujme špecifickými útvarmi, ktoré vyzerajú najlepšie, keď si ich prezrieme osobne. Ubytujte sa v lokalite Spiša a spoznajte všetky jeho krásy. Na stránkach Fiemso nájdete zoznam ubytovateľov v danej oblasti a komunikujete priamo s nimi. Vybavte si rezerváciu a neplaťte žiadne ďalšie poplatky za sprostredkovanie ubytovania. A potom rýchlo do turistických topánok, aby ste počas dovolenky stihli čo najviac.

Article Categories:
viem viac