máj 14, 2016
6310 Views
Komentáre vypnuté na 5 dôvodov, prečo si ľudia vyberajú prácu krupiera

5 dôvodov, prečo si ľudia vyberajú prácu krupiera

Written by

Práca krupiera sa radí k tým vzrušujúcejším. Ak túžite po zmene a zážitku, na ktorý budete spomínať celý život, možno sa oplatí vyskúšať. Je to totiž oveľa zábavnejšia profesia, ako si viete predstaviť. Je elegantná, úhľadná a sofistikovaná. Nie je to iba o rozdávaní kariet, či o tom, ako vsádzať na ruletu podľa Fibonacciho postupnosti, pretože aj toto má krupier v malíčku. V nasledujúcich riadkoch sa budeme venovať hlavným benefitom tejto práce, a teda tomu, prečo sa ľudia pre ňu zväčša rozhodnú.

1.     Finančné ohodnotenie

Dobre, uznávame, že na Slovensku to nie je nič slávne ani v tomto prípade, ak sa ale nebojíte a skúsite šťastie v niektorom zo svetových kasín, nebudete ľutovať. Áno, práca krupiera môže byť náročná aj v tom, že musíte brať napríklad i nočné smeny, no taktiež má 40-hodinový pracovný týždeň a zarobíte si celkom slušne. Pokiaľ sa rozhodne vziať nadčasy, všetko máte preplatené. Nástupný plat nemusí byť až tak ohurujúci, ak si ale vybudujete meno a získate prax, majitelia kasín Vás budú vedieť ohodnotiť. O šikovných krupierov je totiž stále núdza. Začínajúci krupier môže zarobiť v Anglicku v prepočte okolo 1600 eur.

2.     Nepotrebujete vysokú školu

Napadá Vás nejaká práca, pri ktorej si dokážete slušne zarobiť, no nepotrebujete k tomu vysokoškolský titul? Možno áno, ale veľa ich nebude. A práve k vykonávaniu povolania krupiera je titul bezpredmetný. Aj keď nejde o jednoduchú profesiu, a teda vyžaduje výborné sociálne zručnosti či základné znalosti matematiky, nemusíte roky študovať, aby ste sa v nej uplatnili. V Anglicku potrebujete napríklad licenciu od britskej Komisie pre hazardné hry, aby ste mohli začať vykonávať túto prácu. Každý, kto dokončí krupiersky kurz, môže o ňu požiadať. Inak budete potrebovať už iba dobrý mozog a dve ruky. Na kurze sa naučíte pravidlá najznámejších kasínových hier ako poker a blackjack. Perspektívni krupieri sa ďalej učia, ako znížiť čipy, usporiadať karty a skvalitňujú svoju manuálnu zručnosť.

3.     Kontakt s ľuďmi

Pokiaľ patríte medzi tie osoby, ktoré nedokážu žiť izolovane a šalejú z osamelého nedeľného popoludnia, práca krupiera bude presne pre Vás. Ľudí väčšinou láka v súvislosti s kasínom iba výhra na výherných automatoch, v rulete či pokri, no dobrý krupier je pre hráčov i povzbudením a balzamom pre dušu. Neraz sem preto chodia návštevníci iba kvôli vyrozprávaniu sa. Krupieri by mali byť spoločenskými odborníkmi, pričom ich úlohou je bravúrne zvládanie komunikácie s rôznym typom návštevníkov kasína. Rozprávajú sa s obrovským množstvom hráčov a stretnú sa so zaujímavými životnými príbehmi. Každý deň je tu iný. Aj napriek zdaniu nie je táto práca stereotypná či nudná.

4.     Cestovné príležitosti

Prevádzkovatelia výherných a hracích zariadení neumiestňujú svoje kasína iba v mestách, ale tiež na výletných lodiach. To znamená, že krupier cestuje po svete a ešte to ma i zaplatené. Popri pilotoch a letuškách sa môže pochváliť rovnakými výhodami. V prípade, že sa vyškolíte v Londýne, prácu na lodi si nájdete ľahko. No skúsiť to môžete aj zo Slovenska, pretože po lodných krupieroch je veľký dopyt. Keď kotví loď v prístave, kasína nesmú byť zväčša otvorené, krupier má teda celý deň pre seba a môže spoznávať novú krajinu.

5.     Kariérny postup

Pracovník, ktorý pracuje v konkrétnom kasíne niekoľko rokov, sa môže stať vedúcim krupierom. Ten potom dozerá na ostatných a kontroluje správny priebeh hry. Ďalším šteblíkom na kariérnom rebríčku môže byť tzv. „pit boss“ a neskôr manažér. Snáď netreba spomínať, že so stúpaním rastie aj Váš plat.

 

Tak ako, už chápete, prečo sa ľudia stávajú krupiermi? Ak sa rozhodnete pre podobnú profesiu, držíme palce, aby ste sa v nej našli a dokázala Vám robiť radosť.

Autorské právo: shotsstudio / 123RF Reklamní fotografie

Article Categories:
Ako na to