apr 2, 2017
1576 Views
Komentáre vypnuté na 3 základné rady, podľa čoho si vybrať regál

3 základné rady, podľa čoho si vybrať regál

Written by

Vy všetci znalí problematiky viete, že nie je regál ako regál. A vy ostatní, čo o regáloch až tak veľa neviete, no práve nejaké policové regále na knihy zháňate, si istotne radi necháte poradiť. Nech vyberiete vhodný regál na správny účel.

Toto sú 3 otázky, ktoré si pred nákupom regálu položte.

  1. Kde sa bude regál používať?

Zháňate regál do bytu alebo obchodné regále do predajne? Vedzte, že každý typ regálu musí spĺňať príslušné parametre a tiež estetické požiadavky. Z toho dôvodu sú veľmi vyhľadávané lakované regále, ktoré nielenže dobre vyzerajú, ale sa aj jednoducho udržiavajú.

V prípade, že regále nebudú na očiach, ale majú predovšetkým spĺňať istú funkciu, viac ako vzhľad je dôležitá ich nosnosť. Rovnako tak si je treba všímať spôsob montáže regálu, spôsob skladovania, rozširovania a materiál, z akého sú zhotovené.

  1. Čo bude na regáloch uskladnené?

Regále slúžia na skladovanie rôznorodých vecí, od kníh cez potraviny až po pneumatiky, a to je tým hlavným kritériom, ktoré pri voľbe regálových systémov rozhoduje. Kým veľké sklady v obchodoch a hypermarketoch využívajú okrem odolných plastových paliet, kde skladujú rôzny tovar, aj praktické regále s možnosťou ľubovoľného rozširovania a disponujú extra nosnosťou, doma si poľahky vystačíme aj regálom s nižšou hmotnosťou a skôr dbáme na jeho povrchovú úpravu.

  1. Koľko chcem za regál zaplatiť?

A v neposlednom rade si zodpovedajte otázku, koľko viete/chcete za regále zaplatiť.  Na výber je široká paleta regálov v rôznych cenových reláciách, ale obzvlášť pri regáloch, ktoré budú využívané na skladovanie väčšieho a ťažšieho tovaru by sme mali dbať predovšetkým na ich kvalitu a spoľahlivosť, a nie ísť prvoplánovo po tom najlacnejšom na trhu. Často to totiž môže byť na úkor bezpečnosti uloženého tovaru, ako aj ľudí, ktorí manipulujú s príslušným tovarom v skladových či predajných priestoroch.

 

 

 

Article Categories:
Ako na to