jan 12, 2023
175 Views
Komentáre vypnuté na 3 modely nosičov bicyklov pre 3 tipy cyklistov

3 modely nosičov bicyklov pre 3 tipy cyklistov

Written by

Nosiče bicyklov sú cenovo dostupnou a veľmi praktickou pomôckou, vďaka ktorej preveziete bicykle tam, kde chcete spoznávať nové trasy. Na výber máte z troch modelov nosičov. Všetky plnia svoj účel, ale malé rozdiely medzi nimi sú. Vo všeobecnosti môžete povedať, že nosič bicyklov vyberajte podľa toho, aký ste cyklista.

1. Nenáročný cyklista, ktorý nepreváža bicykle ďaleko

Cyklistike sa venujete len sporadicky a nejazdíte ďaleko od domova? Bude vám stačiť nosič bicyklov na strechu vozidla. Nezostane vám síce na streche miesto pre strešné boxy, ale ušetríte. Nosiče bicyklov na strechu sú totiž najlacnejšie. Nemusíte kupovať rozmerný nosič na viac bicyklov, ale na konkrétny počet. Znamená to, že ak sa na výpravy chystáte sami, kúpite len singel nosič. Upevnenie nosiča bicyklov na priečniky je jednoduché. Čo vám narobí vrásky na tvári a svaly na ramenách je vykladanie bicyklov na strechu. V prípade elektrického bicykla sa bez cudzej pomoci nezaobídete. Veľmi opatrní buďte pri vjazde do garáží. V tých s nižším stropom budete musieť pred vjazdom bicykel zo strechy zložiť. Nosič na strechu je veľmi skladný, zmestí sa do skrine alebo pod posteľ. Pripravte sa na fakt, že nosič na streche zvyšuje spotrebu auta.

2. Cyklista, ktorý na cyklistické výpravy berie celú rodinu

Venuje sa cyklistike celá rodina? Vyberte nosič na piate dvere. Na tento typ nosiča bicyklov je možné umiestniť až štyri bicykle. Montáž nosiča je veľmi jednoduchá. Pomocou hákov a popruhov sa nosič prevlečie cez dvere kufra. Je zrejmé, že týmto spôsobom bude prístup do kufra komplikovaný, ale nie nemožný. Riešením je využívanie strešného boxu, do ktorého bez problémov uložíte cyklovozíky pre deti. Nosiče bicyklov na piate dvere sú cenovo rovnako dostupné ako tie, ktoré sa montujú na strechu. Po odmontovaní sú skladné. Neprekážajú pri parkovaní a ani pri vjazde do garáže. Nosiče na piate dvere mierne zabraňujú výhľadu zadným oknom a pri neopatrnom vykladaní bicyklov hrozí poškodenie laku.

3. Náročný cyklista, ktorý rád spoznáva trasy v zahraničí

Pre náročných cyklistov, ktorí jazdia s bicyklami do zahraničia, je najlepšou voľbou nosič na ťažné zariadenie. Dôvody sú viaceré. Tento nosič nemá vplyv na spotrebu vozidla, čo by pri veľkých vzdialenostiach robilo rozdiel niekoľko litrov benzínu. Zároveň sa pri vyššej rýchlosti s nosičom na streche alebo na piatych dverách vozidlo horšie ovláda. Nosič na ťažnom zariadení absolútne nevplýva na jazdné vlastnosti auta. Dôležité je tiež poznamenať, že nosič na ťažné má vysokú nosnosť. Bez obáv na ňom prevážajte viac kusov bicyklov a dokonca elektrobicyklov. Nosiče bicyklov na ťažné zariadenie nie sú prekážkou pri parkovaní, sú praktické pri vykladaní bicyklov a rýchlo sa k vozidlu montujú.

 

Article Categories:
Ako na to