jan 15, 2023
160 Views
Komentáre vypnuté na 5 dôvodov, prečo sa oplatí spraviť kapitánsky kurz

5 dôvodov, prečo sa oplatí spraviť kapitánsky kurz

Written by

Počas koronových rokov sa zmenilo chovanie dovolenkárov. Z veľkých rezortov prešli do apartmánov. Z hotelov sa presunuli na more. Práve dovolenky na lodiach sa stávajú hitom aj medzi Slovákmi. Po jednej plavbe zatúžite ísť na ďalšiu. Po prvom chytení kormidla, zatúžite loď viesť. Prečo sa oplatí investovať čas a peniaze do kapitánskeho kurzu?

1. Ušetríte na nájme skippera

Lode na prenájom nie sú síce tak drahé ako lode na predaj, ale každé ušetrené euro sa ráta. Ak chcete vyplávať na more, nestačí vám kurz vodca malého plavidla a nestačí vám ani pár hodín praxe na Dunaji. Možnosti máte dve. Buď zaplatíte služby skippera (kapitána), alebo absolvujete kurz veliteľa námorného rekreačného plavidla (oficiálny názov pre kapitánsky kurz). Dve či tri dovolenky na mori bez skippera vám náklady na kurz plne vrátia.

2. Krok k vlastnej jachte

Garantujeme vám, že po odskúšaní vlastnoručného kormidlovania pocítite túžbu vlastniť súkromnú jachtu. Jachty na predaj nie sú až tak nedosiahnuteľná méta, ako by sa zdalo. Nemusíte kúpiť úplne novú jachtu. Na internete nájdete ponuku starších lodí, ktoré sú v perfektnom stave. Kapitánsky kurz je vlastne krokom k vlastnej jachte, k jachte vedenej pod vašimi rukami.

3. Naučíte sa zvládať stres

Plavba po pokojnom mori sa môže zmeniť na poriadne stresujúcu situáciu, a to hlavne v prípade, že vás na mori zastihne búrka. Na kurze sa naučíte zvládať stres a s pokojom ukormidlujete loď za každého počasia. Táto schopnosť sa vám zíde nielen na mori, ale tiež v bežnom živote a v zamestnaní.

4. Môžete kormidlovať rôzne plavidlá

Ako kapitán lode sa postupne dostanete k rôznym činnostiam na lodi, ktoré vás prinútia učiť sa nové zručnosti a vedomosti. Dokážete loď udržiavať i opraviť. Môžete kormidlovať katamarán, motorový čln alebo plachetnicu. Budete patriť do privilegovanej skupiny morských vlkov.

5. Nenahraditeľný pocit slobody

Už ako oddychujúci dovolenkár máte na lodi neuveriteľný pocit slobody. Pred vami len šíre more, morský vánok vo vlasoch, nezabudnuteľné západy slnka, nové miesta, ktoré by ste z pevniny nikdy nevidela v plnej kráse. Predstavte si, že okrem týchto zážitkov budete mať v rukách kormidlo a s prižmúrenými očami budete sledovať vlny rozbíjajúce sa o provu lode.

 

 

Article Categories:
Ako na to