jan 15, 2023
181 Views
Komentáre vypnuté na Ako sa k nám domov dostali mravce?

Ako sa k nám domov dostali mravce?

Written by

Aj vy sa pýtate, akým spôsobom sa k vám domov dostali mravce? Je to náhoda alebo boli prilákané na zvyšky potravy, ktorú ste zabudli odpratať? V prvom rade treba podotknúť, že mravce priťahujú najmä tučné a sladké jedlá, preto je dôležité, aby v domácnosti neostávali ich zvyšky. Ideálne je všetko uzatvárať do sklenených nádob a nedojedenú potravu okamžite zlikvidovať. Vedeli ste však, že aj krmivo pre domáce zvieratá môže prilákať mravce či iný drobný hmyz? Vhodné je „naložiť“ do misky len toľko jedla, koľko je schopný váš domáci miláčik skutočne zjesť a následne misku opláchnuť pod čistou vodou. Áno, aj takýmto spôsobom viete eliminovať až úplne zabrániť preniku mravcov do vašej domácnosti.

Čistá domácnosť je základ

Po príprave jedla sa uistite, že na povrchu či podlahe nie sú omrvinky či zvyšky potravy. Nezabudnite tiež vyčistiť kuchynské spotrebiče a okolo nich, ale tiež podušky na stoličkách, pohovku a odpadkový kôš. Dôkladne si všímajte i okolie odpadkového košu, ale aj špajzu, kde sa môžu mravce objaviť.

Pozor na praskliny v stenách či uvoľnené okenné rámy

Keďže sú mravce extrémne malé, sú schopné nájsť cestu do domu veľmi ľahko. Ak si nie ste istí, ako sa dostanú dovnútra, sledujte akékoľvek viditeľné stopy mravcov, aby ste našli ich vstupné a výstupné body. Pozor na praskliny v stenách či uvoľnené okenné rámy. Mravec faraón predstavuje veľkú hrozbu, keďže sa vie dlho ukrývať na nenápadných miestach.

Prostriedky na odstránenie mravcov, ktoré fungujú

BROS nástraha na mravce domček láka mravce, ktorý zanesú gél z pasce do mraveniska, a tak zlikvidujú celú kolóniu, vrátane kráľovnej. Nástraha zabraňuje otráveniu detí a domácich zvierat a chráni návnadu pred dažďom. Medzi ďalšie účinné prostriedky patrí krieda na mravce, lapač lezúceho hmyzu, prášok proti mravcom či postrek na lezúci hmyz.

 

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to