apr 10, 2015
2875 Views
Komentáre vypnuté na Zatepľujeme rodinný dom

Zatepľujeme rodinný dom

Written by

Zateplenie rodinného domu je v poslednej dobe čoraz viac populárne. Moderné nároky na lepší komfort bývania to proste vyžadujú. Jednotlivé druhy zateplenia domov majú jediný účel – znížiť výdaje domácnosti za vykurovanie. Rozhodne to nie je jednoduchá úloha, ktorú by ste dokázali vyriešiť behom jedného dňa.

Construction or repair of the rural house

Prečo zatepliť?

Pokiaľ ste sa rozhodli, že budete do zatepľovania vášho domčeku investovať, verte, že návratnosť investície sa vám vráti už o pár rokov. Niet nad kvalitné zateplenia, ktoré sú síce aj o niečo drahšie, no návratnosť investície bude stáť za to. Preto je vhodné riešiť zateplenie domu tak, aby sa skutočne jednalo o kvalitu tepelnej izolácie, ktorá vám bude robiť radosť ešte mnoho ďalších rokov.

Základným dôvodom pre zatepľovanie domov je zvýšenie odporu obvodových stien voči prenikaniu tepla alebo chladu práve cez tieto steny. Ako už bolo spomínané, dajú sa dosiahnuť výrazné úspory nákladov na kúrenie, kedy najmä pri menších domoch môže ísť až o 50% úspory.

Okrem týchto výhod zatepľovací systém obmedzuje vplyvy teplotných zmien, ktoré pôsobia na konštrukciu vášho domu cez obvodový plášť. Dochádza k ochrane nosnej a obvodovej konštrukcií a životnosť domu sa predlžuje o niekoľko desiatkov rokov. Zmena vonkajšieho vzhľadu domu je pre mnohých vlastníkov zásadným argumentom pre prevedenie zateplenia. Môžu si teda vybrať farbu, ktorá sa im páči.

Plastové okná

Pri zatepľovaní sa zvykne vykonať aj výmena okien, ktorá prispieva k zvýšeniu vnútornej pohody bývania. Plastové okná sú veľmi obľúbené a ich hlavnou výhodou je ľahká údržba, dlhá životnosť, výborne tepelné a izolačné vlastnosti. Okrem toho vyzerajú veľmi pekne a štýlovo. Vyrábajú sa z najmodernejších technológií, ktoré zaisťujú precíznosť a ich budúci bezproblémový chod.

Pokiaľ ste sa rozhodli pre zateplenie fasády – www.zatep.sk je pre vás ideálne riešenie. Naša spoločnosť sa zaoberá zateplením a izoláciami domov i budov už niekoľko rokov. Naše skúsenosti sú tiež jedným z dôvodov, prečo sme sa medzi zákazníkmi stali obľúbenými. Zatepľovanie ponúkame za výhodné ceny, pričom naším cieľom je spokojnosť našich klientov. Využívame tie najmodernejšie technológie, ktoré sú zárukou kvality a bezpečnosti.

FOTO: artush + Romolo Tavani  / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako na dom a zahradu