apr 10, 2015
4343 Views
Komentáre vypnuté na Ako na krásnu pleť

Ako na krásnu pleť

Written by

Ako sa dopracovať k bezchybnej pleti? Základ je v dôkladnej starostlivosti a vhodnej kozmetike.

Chybou, ktorú mnoho žien pravidelne opakuje je nedôkladné odstránenie make-upu pred spaním. Make- up je skvelým pomocníkom cez deň, ale na noc ho treba bezpodmienečne odstraňovať. Predsa len, je to umelá látka, vrstva na koži, ktorá zabraňuje jej dýchaniu, relaxácií, obnove, a môže sa podieľať na upchávaní pórov.

Vhodným spôsobom odlíčenia sú micelárne vody. Dnes ich na trhu nájdete naozaj široké spektrum, od „luxusných“ až po tie cenovo dostupnejšie, bežne predávané v drogérií. Výhodou micelárnej vody je to, že Vám stačí jeden produkt na odlíčenie tváre, očí, aj pier, a vo väčšine prípadov nemusíte tvár po použití micelárnej vody oplachovať. V prípade absolútnej únavy si tak odličovanie môžete zobrať so sebou do postele.

Po odstránení make-upu micelárnou vodou je vhodné spraviť ešte jeden extra krok a to uistiť sa, že na pleti naozaj neostali žiadne nečistoty – použiť čistiacu penu, gél. Jedinou nevýhodou je, že na tento krok už bohužiaľ musíte byť v kúpeľni.

Máme pre Vás ešte jedno dôležité pravidlo, nikdy nezabúdajte na hydratáciu. Použite krém vhodný podľa Vášho typu pleti, s výberom Vám určite radi poradia v lekárni, či v drogérií. Nezabúdajte ani na hydratáciu očného okolia a používajte vhodný očný krém.

V dni keď Vám ostáva viac času,  sa rozmaznajte. Doprajte si pleťovú masku, výborné sú samo hrejivé masky, ktoré okrem krásy prispejú aj k Vašej nálade. Ihneď budete mať pocit ako na relaxačnom pobyte v kúpeľoch. Vhodné je obzrieť sa po produktoch, ktoré sú v čo najväčšej miere prírodné.

Po zlupnutí, či zmytí pleťovej masky je nutné pleť opäť nutné dostatočne hydratovať. Je v poriadku, ak siahnete po krémoch, ktoré používate ako večernú a nočnú starostlivosť pre pleť, ale čo tak vyskúšať niečo nové. Výborným produktom je prírodný kokosový olej, ktorý sa stále viac a viac objavuje na pultoch predajní, preto by ste nemali mať problém s jeho kúpou. Vyskúšať môžete aj arganový olej, ten pôsobí veľmi ukľudňujúco.

Samozrejme kozmetika a rôzne produkty nie sú jediným predpokladom pre bezchybnú pleť, Dôležitá je taktiež životospráva, jedálniček, pohyb a spánok. Nezabúdajte preto na celkovú vyváženosť vo Vašom živote.

 

dimitriy_ / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu