apr 7, 2015
4755 Views
Komentáre vypnuté na Ako zariadiť spálňu

Ako zariadiť spálňu

Written by

Práve kvalita spánku je to, čo ovplyvňuje kvalitu nášho života. Dokonca viac, ako sme si ochotní pripustiť. Kvalita spánku totiž ovplyvňuje našu náladu, výkonnosť v práci, ale aj zdravie. Práve pre to je správne zariadenie spálne dôležitým prvkom interiérového dizajnu.

Spálňu netvorí iba manželská posteľ

Pri zariaďovaní spálne treba myslieť aj na spálňový nábytok a jeho správny výber a rozloženie. Či už hovoríme o rôznych komodách, šatníkových skriniach alebo nočných stolíkoch, všetky tieto prvky dotvárajú spálňu. Avšak stále ostáva základným prvkom práve manželská posteľ. V tomto článku sa vám pokúsime priniesť základné informácie podľa čoho vybrať manželskú posteľ tak, aby spĺňala všetky predpoklady a skvele slúžila mnoho rokov.

Kvalitné matrace a rošty robia pohodlnú posteľ

Dôležitým faktorom, ktorý ovplyvní kvalitu spánku, je kvalita roštu a matracu. Práve na týchto elementoch ľudia pri zariaďovaní spálne často šetria, čo sa z dlhodobého hľadiska rozhodne nevypláca a preto ani neodporúča.

Lacné a menej kvalitné matrace sa neodporúčajú na dlhodobé spávanie, pretože to, čo ušetríte pri nákupe matracu, sa môže neskôr prejaviť zdravotnými problémami alebo nekvalitným spánkom, ktorý bude mať vplyv aj na váš bežný život.

Spálňový nábytok dotvára funkcionalitu spálne

Manželská posteľ je základným elementom v spálni, avšak aj spálňový nábytok tu má svoju funkciu a miesto. Nejedná sa pritom iba o estetický dojem. Nočné stolíky pri manželskej posteli vám zabezpečia priestor na odloženie drobností, ktoré chcete mať stále poruke, aj počas noci. Funkčné komody splnia účel na uskladnenie oblečenia alebo iných menších predmetov. V neposlednom rade aj zútulnia celú spálňu a dodajú jej svoje čaro.

Pokiaľ teda zariaďujete spálňu, nezabudnite na správne využitie spálňového nábytku a hlavne manželskú posteľ vyberajte aj s víziou do budúcna. Veď predsa nebudete meniť manželskú posteľ alebo spálňový nábytok každý rok.

 

Article Categories:
Ako na domácnosť