dec 17, 2015
1560 Views
Komentáre vypnuté na Výhody laserovej tlačiarne pre kanceláriu

Výhody laserovej tlačiarne pre kanceláriu

Written by

Môžete si vybrať lacnejšiu atramentovú tlačiareň. No vybrať si laserovú sa vám môže oplatiť oveľa viac ako keby ste sa pozerali len na cenu.

Hlavnou výhodou laserových tlačiarní je rýchla tlač. Laser sa pohybuje veľmi rýchlo, čo vám zabezpečí omnoho rýchlejšie zapisovanie na papier. Navyše laser dokáže oveľa presnejšie kresliť  bez toho, aby zbytočne minul atrament.

Hoci je cena často rozhodujúcim faktorom, treba mať na pamäti, že lacnejšie neznamená automaticky lepšie. Kvalitné tonery nie sú síce najlacnejšie, ale vydržia neporovnateľne dlhšie. Naproti tomu atramentové náplne sa pri nadmernej tlači rýchlo vyprázdni. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa laserová tlačiareň používa v kanceláriách.

Existuje však aj možnosť zakúpiť lacné tonery do tlačiarní, ktoré sú kompatibilné s vašou tlačiarňou a cenovo dostupnejšie. Svoju úlohu pritom splnia rovnako dobre.

Rýchlosť tlače poteší najmä ľudí, ktorý tlačia dokumenty vo väčších množstvách. Ak by ste tlačili len niekoľko papierov z času na čas, rozdiel v rýchlosti by bol minimálny. Ale pri desiatkach vytlačených papierov denne bude rozdiel poznať.

Ďalšou výhodou je aj menej hluku. Hlavne na pracoviskách môže hluk pôsobiť rušivo, odvracať pozornosť a sťažovať sústredenie na výkon. Laserové tlačiarne myslia aj na toto. V porovnaní s atramentovými sú tichšie, takže pracovníci nebudú rušení, keď ich kolega bude potrebovať niečo vytlačiť.

Zaujímavé je, že keď bola laserová technológia tlače prvýkrát predstavená svetu, boli príliš drahé pre bežných ľudí alebo menšie firmy. Dnes sa vďaka technologickým pokrokom podarilo jej cenu znížiť a je dostupná nielen pre domácnosti, ale aj menšie a stredné firmy.

Article Categories:
Ako na to