dec 17, 2015
1886 Views
Komentáre vypnuté na Výhody drevených okien

Výhody drevených okien

Written by

Rozhodujete sa pre nové okná, ale neviete, či sa rozhodnúť pre drevené okná? Prinášame vám niekoľko výhod, ktoré v sebe drevené okná ukrývajú.

Výhoda č.1 – krásny vzhľad

Je pravda, že na plastové okná je možné dať akúkoľvek imitáciu dreviny, ktorú laik na pohľad nerozozná. Avšak, drevo je drevo.

Rámy eurookien sa nevyrábajú len z jedného typu dreva. Vyrábajú sa napríklad aj zo smreku, borovice či dubu. Každá z týchto drevín sa vyznačuje inou textúrou dreva, takže naozaj je z čoho vyberať.

Navyše drevo má aj tú výhodu, že umožňuje do rámov vyrezať rôzne tvary podľa vášho želania, a tak môžete svoj dom navyše aj týmto menej tradičným spôsobom skrášliť.

Výhoda č.2 – myslíte aj na prírodu

Drevo je oveľa priateľskejšie pre prírodu ako PVC, ktorý sa používa v plastových oknách. Počas ich výroby alebo ako druhotný produkt vznikajú látky ako olovo, kadmium alebo ortuť.

Výhoda č. 3 – životnosť

Plastové okná majú oproti dreveným menšiu životnosť. Odhaduje sa, že platové okná vydržia 25 až 35 rokov. V prípade drevených to býva aj 80 rokov. V prípade dobrej starostlivosti to môže byť aj viac.

Výhoda č. 4 – Udržia si svoj vzhľad

Hoci je pravda, že drevené okná si vyžadujú viacej starostlivosti, pravidelné natieranie lakom a farbou udrží ich vzhľad. Plastové okná môžu vplyvom počasia zožltnúť a zašpiniť sa.

Article Categories:
Ako na dom a zahradu