sep 25, 2018
894 Views
Komentáre vypnuté na Vybavenie pre kamennú predajňu jednoducho a prakticky!

Vybavenie pre kamennú predajňu jednoducho a prakticky!

Written by

Väčšina predajcov zápasí hlavne s problémom ohľadne veľkosti predajne. Priestor býva najčastejším obmedzením pri zariaďovaní predajní. Zápasí sa s problémom, ako vytvoriť priestor a organizovať tovar v ňom. Je tu pár jednoduchých rád ako vyťažiť aj z malého priestoru maximum.

Pohrajte sa s farbami

Je tu jeden veľmi efektívny a lacný spôsob ako môžete okoreniť vzhľad vašej predajne a zároveň ju opticky zväčšíte. Ak zvýrazníte len jednu stenu zaujímavou farbou.  Ak má stena výraznú farbu vytvára tak ilúziu ustupujúceho priestoru, čo je veľmi efektívne pri menších, ale aj väčších priestoroch. Môžete vašu predajňu posunúť ešte o krok ďalej. Namiesto farieb môžete použiť zaujímavú tapetu, ktorá ak má na sebe rôzne vzory môže vašej predajni dodať úplne nový a jedinečný vzhľad.

Regál na organizáciu

Ak budete umiestňovať tovar do rôznych úrovní maximalizujete tak váš priestor a bude tým pádom aj vizuálnejšie zaujímavejší pre vašich zákazníkov. Najjednoduchším spôsobom ako to dosiahnuť je, ak sa umiestni policový systémpolicový regál  do rôznych výšok. Ak by ste ešte chceli zvýrazniť tento dojem môžete pozdĺž políc zavesiť záves alebo aj iné dekoračné prvky, ktoré budú pútať zákazníkov aj na vyššie umiestnený regál.

Rôzne typy osvetlenia

Osvetlenie je vždy dôležité nezávisle od typu a zamerania predajne. Ale v malých priestoroch patrí medzi najdôležitejšie aspekty vybavenia predajne. Ak nie je správne alebo dobre osvetlený roh predajne, tak tento priestor úplne stráca svoj význam a aj tým prichádzate o to aby ste prilákali zákazníkov. Odporúča sa použiť kombináciu bodových svetiel, klasických lámp a lustrov. S touto kombináciou dosiahnete nielen dokonale osvetlený priestor, ale dosiahnete aj určitú eleganciu a rozmanitosť. Ale nie vždy musíte použiť všetky typy osvetlení, základom je princíp, aby sa miešali rôzne osvetlenia. Predajňu zútulnia a dajú jej určitý šmrnc v ktorom sa budú zákazníci cítiť dobre.

Neprepchávajte predajňu

Chcete mať v predajni dostatok tovaru, ale nechcete aby to vyzeralo prepchato? Využívajte neutrálne farby, napríklad sivá alebo slonovinová a tiež je dobré, ak sa používajú väčšie kusy nábytku. Keď už budete mať takto upravený priestor v predajni neskôr môžete zvýrazniť jednotlivé časti predajne menšími farebnými prvkami, ako napríklad vankúšmi, vázami alebo soškami. Ale môžete vybrať aj iné prvky, ktoré sa budú hodiť do vašej predajne.

 

Article Categories:
Ako na to