jún 29, 2022
415 Views
Komentáre vypnuté na Viete ako používať bazénovú chémiu správne?

Viete ako používať bazénovú chémiu správne?

Written by

Tráviť leto v bazéne a ochladiť sa počas horúcich dní je snom nejedného z nás. Najmä pokiaľ sa vrátite po vyčerpávajúcom dni v práci a len si ľahnete do studenej vody. Domáci bazén má množstvo výhod, pričom základnou je určite súkromie, ktoré ponúka. Ako sa starať o vodu v bazéne, aby vám bez problémov vydržala celú sezónu?

Starostlivosť o bazén počas leta

Napustenie vody do bazéna je najjednoduchšou časťou samotnej starostlivosti o bazény. Vodu môžete napúšťať po častiach alebo naraz – závisí to predovšetkým od toho aký máte zdroj vody. Počas zvyšku sezóny potom predstavuje hlavnú úlohu udržiavanie hygienickej čistoty a dobrej kvality vody v bazéne. Kvalita vody sa udržiava mechanickým a chemickým čistením.

Mechanické čistenie spočíva v pravidelnej filtrácii a rovnako aj v čistení prostredníctvom využitia sitka alebo iných nástrojov. Vo fáze mechanického čistenia je podstatou odstrániť všetky viditeľné nečistoty, ktoré kazia kvalitu vody a tiež môžu spôsobovať zápach. Chemické čistenie potom slúži na odstránenie mikroorganizmov, ktoré síce nevidíme, no degradujú kvalitu vody ešte omnoho výraznejšie. Kombinácia týchto dvoch techník potom zaručuje udržanie vysokej kvality vody počas celej sezóny.

Skladovanie a zazimovanie

Skladovanie je rovnako podstatné ako samotná starostlivosť. Ak máte nafukovací bazén stačí ho jednoducho sfúknuť a poriadne vyčistiť. Následne je dobré skladovať bazén v priestore, kde mu nehrozí prederavenie a nepôsobí naň priame slnečné svetlo. Pre bazény, ktoré sú celoročné je tiež vhodné aspoň raz ročne vypustiť a tiež poriadne vyčistiť.

Starostlivosť o bazén si síce vyžaduje náš čas, no bazén sa nám odvďačí skvelou atmosférou počas leta. Bazén je potrebné pravidelne po sezóne čistiť, aby sme predĺžili jeho životnosť. Pri používaní bazénovej chémie je tiež potrebné dbať na dávkovanie uvedené na konkrétnom produkte. Nezabúdajte tiež, že bazén by mal byť umiestnený na rovnom povrchu. Ideálne pod ňu umiestnite fóliu alebo iný ochranný povrch, aby ste zamedzili prederaveniu.

Celoročné bazény: Používanie bazénovej chémie správne a efektívne

Pre majiteľov celoročných bazénov je dôležité mať plné pochopenie o tom, ako správne používať bazénovú chémiu. Celoročné bazény predstavujú jedinečné výzvy, keďže musia byť udržiavané počas celej sezóny, bez ohľadu na teplotu počasia. Používanie bazénovej chémie správne a efektívne je nevyhnutné na udržanie vody v optimálnom stave, ktorý je bezpečný pre kúpanie. To zahŕňa pravidelné testovanie a nastavovanie hladiny pH, chloru a iných chemických parametrov vody. V prípade celoročných bazénov je tiež dôležité monitorovať a udržiavať konštantnú teplotu vody a zabrániť zamrznutiu v chladných mesiacoch. Pretože celoročné bazény sú v prevádzke po celý rok, je ešte dôležitejšie mať správnu kontrolu nad bazénovou chémiou, aby ste si mohli vychutnať bezproblémové a osviežujúce kúpanie počas celej sezóny.

Article Categories:
Ako na to