máj 29, 2015
2962 Views
Komentáre vypnuté na Venujte pozornosť vášmu kreslu

Venujte pozornosť vášmu kreslu

Written by

Pohodlné kreslo sa stalo významnou súčasťou všetkých domácností. Či už vo forme mohutnej sedačky v obývacej izbe alebo ako elegantné kožené kreslo v kancelárií. Jednoducho ho ľudia milujú. Kvalitné kreslá sú vnímané ako synonymá komfortu a relaxácie. Preto pri jeho výbere rozhoduje dokonalý tvar kopírujúci siluetu ľudskej postavy a príjemný poťahový materiál.

Aby sa kreslo nestalo len obyčajným kusom nábytku, na ktorý sa len zapráši, mali by pochopiteľne splniť základné parametre pre správne sedenie. Pri zdravom sedení sa naše telo nesmie nikdy nakláňať dopredu. Dôležité je vybrať vhodnú výšku a hĺbku sedadla. V prípade, že je kreslo určené na formálne použitie, zvoľte si radšej hlbšie kreslu k pohodlnejšiemu sedeniu.

Správny materiál

V prípade poťahového materiálu kresiel môžete zvoliť elegantnú kožu alebo textíliu. Koža je skôr nadčasový materiál, ktorý je veľmi obľúbený. Ide o prírodný poťah, ktorý je však náchylný k poškodeniu. Je však veľmi peknou ozdobou bytov či  kancelárií. Ďalšou možnosťou je textilné čalúnenie, ktoré je cenovo dostupnejšie, ľahko sa udržuje, no má nižšiu životnosť. Látky majú rôzne vzory, a tak je možné poťah kresla prispôsobiť celkovému farebnému ladeniu interiéru.

Ideálne kreslo na relaxáciu

Tradičnou súčasťou mnohých domácností sú aj „húpacie“ kreslá, ktoré sú ideálne na relaxovanie či čítanie obľúbeného románu. Jeho tvar sa prispôsobuje ľudskému telu, a preto je vhodné na odpočinok. Tento typ kresla si získal popularitu už v dávnych dobách, kedy si vďaka nemu ľudia spríjemnili večerné sledovanie televízie.

Či už ste sa rozhodli pre kvalitné kožené kreslo, pestrofarebné kreslo z textílie alebo „húpacie“ kreslo ideálne na odpočinok, v prvom rade treba dbať na kvalitu materiálu. Tá je samozrejme veľmi dôležitá, a preto venujte výberu kreslu dostatočnú pozornosť.

 

3darcastudio / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako na domácnosť