apr 2, 2018
1302 Views
Komentáre vypnuté na Top výhody dreva ako stavebného materiálu

Top výhody dreva ako stavebného materiálu

Written by

Drevo sa stáva čím ďalej tým obľúbenejším materiálom, ktorý sa používa nielen na zdobenie, ale aj na samotnú stavbu. Stavby z dreva majú mnohé neporovnateľné výhody, ktorým môžu ostatné materiály len ťažko konkurovať. Ktoré to sú? A prečo sa čím ďalej tým viac ľudí otáča práve za prírodnými drevenými stavbami?

Udržuje teplo

Drevo ako materiál udržuje prirodzené teplo, a to vďaka tomu, že je prírodným izolantom. Už obyčajné hobľované dosky použité pri stavbe dokážu prirodzene tepelne aj zvukovo odizolovať váš dom a nespraviť z neho špongiu tak, ako to dokáže polystyrén. Pri nesprávnom zateplení polystyrénom dokážete váš dom premeniť na vlhké miesto plné plesní. Drevo udrží v dome vždy príjemnú teplotu a zároveň vypustí von neželanú vlhkosť.

Je to prírodný materiál

V domoch z dreva sa cítite jednoducho zdravo. Príjemný vzduch, vôňa a celkový pocit útulnosti a sviežosti zároveň poskytuje drevo takmer v akejkoľvek situácii. Na rôzne stavebné úpravy sa s obľubou používa aj napríklad kartáčované drevo, ktoré je veľmi obľúbené pre svoje vlastnosti.

Montáž je zábavná

Stavbu dreveného domu alebo montáž drevených obkladov akéhokoľvek druhu dreva je pre každého staviteľa zábavou. Nemusíte sa špiniť s maltou, montážnou penou a inými materiálmi. Stačí vám píla, klince alebo skrutky a radosť z práce. Vôňa dreva vás bude baviť viac, ako zápach malty a adhéznych prípravkov na lepenie obkladačiek.

Podporuje prírodné staviteľstvo

Slamené domy, drevené domy, hlinené omietky, zelené strechy a rôzne ostatné druhy prírodného staviteľstva sú v rozkvete. Aj dom z nasucho ukladanej tehly a dreveného rámu a obkladu môžeme zaradiť do domov z prírodného staviteľstva. Drevené domy sú navyše nízkoenergetické.

Viete ho kombinovať s modernými materiálmi

Že do dreveného domu sa hodia len starodávne kúsky? Skúste sa trochu pohrabať na internete a budete prekvapení z výsledkov. Drevené domy môžu byť často modernejšie, ako tie murované. Biele drevo v spojení so sklom a kovmi je jednoducho vrcholom staviteľského a dizajnérskeho umenia.

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu