nov 2, 2021
327 Views
Komentáre vypnuté na Tipy pre majiteľov psíkov. Ako sa pripraviť so psíkom na jeseň

Tipy pre majiteľov psíkov. Ako sa pripraviť so psíkom na jeseň

Written by

Dni sa krátia, noci predlžujú, rána sú chladné a váš pes začína pĺznuť. Všetko nasvedčuje tomu, že jeseň je tu a dni celodenného letného pobehovania po vonku sú nenávratne preč. Pripravte sa so svojim psíkom na jesenné počasie a môžete si prechádzky užiť presne tak ako počas leta.

Kabátiky pre psov nie sú len na parádu

Niektorí anti psičkári hľadia na oblečených psov ako na zjavenie. Je síce pravda, že občas to majitelia psov s garderóbou svojho chlpáča preženú, ale malé, hladkosrsté a bezsrsté plemená naozaj potrebujú počas prechádzky zahriať telo. Oblečenie je tiež nevyhnutnou súčasťou prechádzok so starými a chorými psíkmi. Naopak väčšie plemená a veľmi aktívne psy kabátiky absolútne nepotrebujú. Rozdiel je samozrejme aj v tom, či pes žije v byte, alebo na dvore. Psy, ktoré sa väčšinou zdržujú vo vykúrenom dome, si nevedia na zimu pripraviť srsť tak, ako ich kamaráti žijúci na dvore. Nepremokavé kabátiky sú veľmi praktické v období dažďov. Veď prísť domov s mokrým psíkom je pre váš gauč pohromou. Pri výbere kabátika či pršiplášťa dbajte na funkčnosť a až v poslednom rade na vzhľad. Na jesenné obdobie voľte mierne zateplené, ale hlavne nepremokavé oblečenie, ktoré musí psovi strihovo zabezpečiť voľný pohyb. Nechce sa vám chodiť do obchodu zháňať psie oblečenie? Obchod pre zvieratá nájdete aj na internete a všetky veci pre svojho štvornohého kamaráta zoženiete priamo z pohodlia domova.

Doplnky, ktoré sa vám zídu

Spomínali sme, že počas jesene sa dni skracujú. Znamená to, že možno aj dve prechádzky so psíkom vás neminú počas tmy. Preto navštívte chovateľské potreby a poobzerajte sa po pomôckach, ktoré vám spríjemnia aj tie najtemnejšie dni. V prvom rade vám odporúčame kúpiť psíkovi oblečenie, ktoré má reflexné prvky. Kabátiky s reflexnými prvkami doplňte svietiacim LED obojkom. Niektoré obojky sú vidieť na stovky metrov a psy s nimi vyzerajú naozaj rozkošne, sú ako malé, pohybujúce sa lampášiky. Lacnejšie LED obojky sa napájajú cez batérie. Lepšou voľbou sú modely, ktoré sa dajú dobíjať. Podobne dobre vám poslúžia LED vodítka. Ak sa vám myšlienka svietiaceho obojka či vodítka nepozdáva, môžete psíkovi na klasický obojok zavesiť LED prívesok. Tento malý doplnok sa vyrába v mnohých dizajnoch a pri chodení psovi neprekáža. Počas jesenných prechádzok sa vám zídu tiež malé LED baterky. Aj tie ponúka každý zverimex. Je váš psík hravý? Dokonca aj hračky pre psov sa dajú zohnať reflexné alebo svietiace. Tak čo, máte na jesenné prechádzky so svojim miláčikom všetko nakúpené?

 

 

 

 

 

Article Categories:
Ako na to