nov 5, 2021
609 Views
Komentáre vypnuté na Aký fusak je najkvalitnejší

Aký fusak je najkvalitnejší

Written by

Pod kvalitným fusakom nemusíte dieťa prezliekať

Máme za sebou prvé chladnejšie týždne a veľa mamičiek uvažuje nad tým, ako ochrániť dieťa v zime pred chladom, vetrom a diskomfortom počas kočíkovania. Pobyt na čerstvom vzduchu je dôležitý ako pre dieťa, tak aj pre mamičky. Ak vy a vaše dieťa milujete uspávanie počas kočíkovania, vyhnite sa sa stresu spojeným s otázkami, či vaše dieťa náhodou neochorie. „Obliekla som ho dostatočne? Čo ak zafúka vietor? Nemám sa vrátiť domov a prezliecť ho?”

Pokiaľ vám tieto myšlienky robia starosti, máme pre vás riešenie. Investujte do kvalitného fusaku, vďaka ktorému budete mať istotu, že dieťatko je pekne v teple a nebude hroziť, že by ho prefúklo. Nemusíte sa tak vracať domov prezliecť ho, keď zistíte, že fúka studený vietor. Namiesto toho si užijete príjemnú prechádzku bez zbytočných myšlienok a obáv.

Čo musí spĺňať kvalitný fusak?

V prvom rade treba vedieť, že existujú fusaky na jar, jeseň a zimu. Keďže zima je už za dverami, zameriame sa práve na fusaky určené na chladnejšiu jeseň a zimu, aby ste mohli spokojne svoje bábätko uspávať vonku.

Vždy sa zamerajte na materiál

Aký fusak je najkvalitnejší2

Kvalitný zimný fusak by mal byť samozrejme vyrobený z materiálu, ktorý spoľahlivo drží teplo v kočíku. Skvelým príkladom je napríklad Emitek fusak EMMIK, ktorý je vyplnený  100% polyesterové vlákno s kvalitnou tepelnou izoláciou a tvarovou stálosťou. Vonkajší materiál má vodeodolnú úpravu. Vnútro fusaku by malo mať tepelnú izoláciu a tvarovú stálosť. No a v neposlednom rade by mal byť fusak pohodlný, vhodným materiálom je napríklad jemný plyš alebo fleece, v ktorom sa bude bábätko cítiť ako v bavlnke.
Ak si zaobstaráte takýto typ fusaku, môžete mať istotu, žiadny silný vietor alebo chlad dieťatu neublížia. Takže vracať sa domov pre ďalšiu vrstvu oblečenia by bolo zbytočné, nakoľko by sa dieťa mohlo prehriať. Dieťa sa potrebuje cítiť pohodlne, preto je kvalitný zimný fusak výbornou investíciou.

Na internetových fórach sa mamičky často radia, či je vôbec fusak potrebný a či nestačí len dieťa poriadne naobliekať a zababušiť do deky. Toto určite neodporúčame, pretože počasie býva veľmi premenlivé a nemali by ste istotu, či je dieťa dostatočne chránené. Taktiež je to nevhodné z praktického hľadiska, kedy potrebujete dieťa súrne vytiahnuť (napríklad ak plače).

Bez obáv si užite prechádzky na čerstvom vzduchu

S fusakom bude život s dieťaťom oveľa jednoduchší a takisto môžete mať čisté svedomie, že mu poskytujete tú najlepšiu starostlivosť. K štýlovým fusakom máme v ponuke aj nánožníky a teplé deky, ktoré sa tiež zídu počas chladných mesiacov.

 

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to