okt 6, 2015
3329 Views
Komentáre vypnuté na Tieto zlozvyky vás robia staršou! A to úplne zbytočne

Tieto zlozvyky vás robia staršou! A to úplne zbytočne

Written by

Nikto nechce, aby ho okolie vnímalo ako niekoho starého. Samotné starnutie však my nijak neovplyvníme, no dá sa veľmi šikovne zamaskovať. Treba len vedieť ako …

Výber vhodného oblečenia

V podstate existujú dva extrémy, ktorých sa môžeme dopustiť pri výbere oblečenia. Mnoho ľudí sa s pribúdajúcim vekom stáva konzervatívnejšími. Ukázať len kúsok tela je pre väčšinu nepredstaviteľné a začnú sa teda obliekať ako ich rodičia. Tmavé farby, nevhodné strihy, nič moderné … No presne tomuto by ste sa mali vyvarovať. Pokiaľ odhalíte aspoň kúsok kože, samozrejme vkusne, prospeje to vášmu celkovému vzhľadu a nebudete pôsobiť tak usadlo. Stačí rozopnúť prvý gombík košele, v lete si dať pekné šaty a uvidíte, že sa na vás ľudia budú pozerať úplne inak. A ten pocit, ktorý zo seba budete mať, bude skutočne veľmi príjemný.

Druhým extrémom je to, keď ľudia toho ukazujú až príliš veľa. Zúfalo sa snažia zachovať si mladistvú sviežosť tým, že sa obliekajú ako teenageri a dúfajú, že si to nikto nevšimne. Nič však neodhalí starnutie ženy viac, než krátka sukňa a tielko, ktoré ukazuje pupok …

Nebojte sa nízkych topánok

Možno ste sa rozhodli, že už do konca života budete nosiť vysoké topánky, ktoré vás opticky predĺžia a zúžia. Je to síce pravda, veď žena je v lodičkách naozaj veľmi krásna. No uznajte, že tento typ obuvi nie je vôbec pohodlný a jedného dňa si budete musieť vybrať niečo pohodlnejšie. Vymeňte vysoké opätky za trendovú obuv v pestrej farbe, ktorá váš outfit príjemne doplní a vy si budete môcť oddýchnuť v príjemnej obuvi.

Zabudnite na šnúrku na okuliaroch

Ozdobné retiazky či šnúrky na okuliaroch sú síce praktické, ale vôbec nie sú moderné. Každopádne bez ohľadu na to, koľko trblietavých kamienkov či ozdôb máte na šnúrke, tak aj naďalej budete vyzerať ako staršia osoba, ktorá zabudla, kde si svoje okuliare položila. Zvoľte radšej štýlové okuliare s pekným rámom, ktoré vám dodajú úplne iný vzhľad.

 

FOTO:  © ZoomTeam / Dollar Photo Club

 

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu