sep 10, 2018
1216 Views
Komentáre vypnuté na Teplovodné vykurovanie vo vašom dome pomocou teplovodných kachieľ

Teplovodné vykurovanie vo vašom dome pomocou teplovodných kachieľ

Written by

Každého z nás láka mať v obývačke vykurovanie s fascinujúcim pohľadom na praskajúci oheň. Jednou z možností sú práve teplovodné kachle, ktoré sú nielen nápadité, no okrem toho dokážu znížiť ročné náklady vynaložené za vykurovanie. Hlavnou výhodou moderných kachieľ je najmä to, že sú hlavným zdrojom tepla, a to počas celej sezóny, ba dokonca ich je možné využiť na príležitostné vykurovanie. Ak však chcete vykurovať celý dom, najlepšie bude, ak dáte prednosť kachliam s výmenníkom, ktoré je možné pripojiť do teplovodnej sústavy radiátorov, a tým pádom zaistiť vykúrenie viacerých miestností či celého objektu.

Viete ako fungujú teplovodné vložky?

Súčasťou teplovodných vložiek je spomínaný výmenník, ktorý slúži na ohrev vody. Voda sa zväčša zohrieva v bočnej a zadnej časti krbovej vložky, pričom je následne vedená do vykurovacieho systému. Úžitková hodnota teplovodných vložiek i kachlí vzrastá, a to spolu s úsporami v porovnaní s vykurovaním za využitia fosílnych palív. Aké sú teda výhody teplovodných vložiek a kachlí?

  • Efektivita vykurovania,
  • Možnosti ohrevu TUV,
  • Vykurovanie i v miestnostiach, kam sa teplo prirodzenou cestou nedostane.

Žiaľ, za kvalitu si treba priplatiť, a práve preto je dôležité rátať s vyššou cenou za krbové kachle. Optimálny výkon teplovodného produktu by mal byť navrhnutý odborníkom, no zabúdať netreba ani na povinné príslušenstvo, pripojenie na kanalizáciu a prívod studenej vody.

Kachle sa hodia pre rôzny typy krbov, keďže sú kombináciou tých najkvalitnejších materiálov, ktoré sa vyznačujú prvotriednou živnosťou. Pamätajte, že pri vykurovaní väčších priestorov so sebou „nesú“ i zvýšené množstvo potrebného vykurovacieho materiálu a nároky na uskladnenie i zásobu. Ideálne je, ak váš rodinný dom disponuje väčšou miestnosťou, kde môžete všetko potrebné odložiť, a to i teplovodné kachle.

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu