máj 24, 2016
3540 Views
Komentáre vypnuté na Tandemový zoskok padákom: splňte si konečne svoj sen

Tandemový zoskok padákom: splňte si konečne svoj sen

Written by

Každý máme nesplnené sny. Nejde len o rôzne materiálne či emocionálne túžby. Túžime po dobrodružstve a k jeho splneniu nám často chýba odvaha, čas, alebo len obyčajná príležitosť, ktorá sa ešte nenaskytla. Doprajte si konečne adrenalínový zážitok, ktorým je tandemový zoskok padákom. Alebo ho venujte ako darček niekomu, kto po ňom túži. Veď zážitkové darčeku sú presne tie, na ktoré sa nikdy nezabúda.

Tandemový zoskok padákom je prvý krok k ďalším dobrodružstvám

Možná vás prekvapí, aké je to jednoduché. U tandemového zoskoku nepotrebujete žiadny špeciálny výcvik a ani lekárku prehliadku. Dokonca nevadí, keď vám je len 8, alebo už 100 rokov. Tandemový pilot sa postará o vašu bezpečnosť a pre zoskok s padákom v tandeme si vystačíte s krátkou, asi pätnásťminútovou inštruktážou. Pre skok z lietadla nepotrebujete ani žiadne špeciálne vybavenie. Kombinézu aj okuliare dostanete zapožičané, o padák sa postará váš tandem pilot.

Skočte si z lietadla s Gifo.sk

Zážitkový tandemový zoskok s padákom nájdete ako ponuku Gifo.sk. Skáče sa obvykle z výšky 2500 až 4000 metrov. Tandemový zoskok Prievidza je z výšky 3000 metrov. Sezóna pre zoskoky je od apríla do októbra. Skok z lietadla si užijete nielen v Prievidzi, ale aj v Slávnici, v Kráľovej pri Senci, alebo v Košiciach. V prípade záujmu si máte možnosť objednať aj záznam zoskoku. Obvykle ako kombináciu záznamu tandem pilota a súčasne externého kameramana. Podľa rozsahu služieb zaplatíte za tandemový zoskok padákom od 155 do 279 €. To sú ceny za zoskoky tandem pilot + 1 osoba. Na samotné dobrodružstvo si vyhraďte zhruba dve hodiny. A potom samozrejme hodne času na líčenie zážitkov priateľom, rodine a známym. Verte, že nič podobné dlho nezažijete.

Zoskok s padákom minúta po minúte

Viete, čo vás pri samotnom tandemovom zoskoku z lietadla presne čaká? Skáče sa z výšky až štyroch kilometrov. Hneď na začiatku si plný adrenalínu užijete 45 až 55 minút voľného pádu. Vedeli ste, že budete padať rýchlosťou 200 až 260 km/h? Hneď na to vás po otvorení padáku čaká nádherný voľný let. Ten si užijete o dosť dlhšie a to 5 až 7 minút. Až do výšky 300 metrov dokonca dostane šancu sami riadiť padák. Samozrejme bezpečne, pod dozorom skúseného tandem pilota.

 
Autorské právo: germanskydiver / 123RF Reklamní fotografie

Article Categories:
Ako na to