nov 26, 2017
1740 Views
Komentáre vypnuté na Stavebný materiál pre váš vysnívaný dom

Stavebný materiál pre váš vysnívaný dom

Written by

Určite si dokážete predstaviť svoj vysnívaný domov, akú by mal strechu, aká fasádu, záhradu či plot. Pri snívaní však málokedy myslíme na to najdôležitejšie – ako zabezpečiť svoj dom, majetok a rodinu pred živlami, vandalizmom, vlámaním a krádežou. Iste, aj výhodná poistná zmluva pokrývajúca všetko uvedené, vrátane poškodenia vrtochmi prírody, vám pomôže spať o čosi pokojnejšie. Základom je však stále kvalitná stavba, exteriérové a interiérové prvky, ktoré najviac zavážia v kritickej situácii.

Bojovníci proti zlodejom

Samozrejme, vchodové dvere musia byť krásne, ladiť s fasádou, strechou, záhradou, bránou… ale skutočne podstatná je ich odolnosť voči násilnému mechanickému poškodeniu, napríklad pri vlámaní. Správne zvolené bezpečnostné vchodové dvere v kombinácii s dobre nakonfigurovaným elektronickým alarmom, ideálne pokrývajúcim aj oblasť garáže či dvora, spravia s vašej nehnuteľnosti nedobytný hrad. Netreba však opomenúť aj kvalitné plastové alebo drevené okná, rovnako odolné proti vlámaniu, ktoré možno tiež zabezpečiť aj elektronicky prostredníctvom alarmu.

Keď je horúco…

Samostatnou kapitolou ochrany nehnuteľnosti sú živelné pohromy. Povodne v exponovaných oblastiach Slovenska prichádzajú nanešťastie pomerne často, preto treba citlivo zvážiť, v akej lokalite postavíte svoju stavbu a či nie sú na vašom pozemku nevyhnutné isté terénne úpravy v prípade možnej povodne. Rovnako nevyrovnaným súbojom je aj boj s ohňom. Jeho šíreniu môžu zabrániť vhodne zvolené stavebné materiály a tiež interiérové protipožiarne dvere, ktoré si miesto v našich domácnostiach zatiaľ hľadajú len postupne – nájdeme ich skôr v priemyselných budovách alebo v niektorých administratívnych priestoroch. Ich montáž vo vašom dome však môžete zvážiť – napríklad ako prevenciu šírenia ohňa pri možnom požiari kuchyne, alebo na extra ochranu spálne či detskej izby.

Výber stavebných materiálov a komponentov je potrebné riadne zvážiť – hľadať kvalitu, dobrú cenu, moderné a funkčné materiály, príjemný dizajn a v neposlednom rade aj bezpečnosť pre vás, vašu rodinu a majetok.

 

 

 

 

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu