sep 26, 2016
1303 Views
Komentáre vypnuté na S kvalitným bicyklom vás bude baviť športovať

S kvalitným bicyklom vás bude baviť športovať

Written by

Kto sa cyklistike venuje pravidelne vie, aké dôležité je mať kvalitnú výstroj. Avšak aj keď ste skutočne len rekreačný cyklista, rozhodne sa oplatí kupovať bicykel u profesionálov. Nebudú vás nútiť do vybavenie, ktoré vzhľadom k frekvencii, s ktorou sa tomuto športu venujete, nepotrebujete. Dokážu vám pomôcť pri výbere najvhodnejšej konštrukcie, výbavy i správnej veľkosti kostry. Rozhodne sa neoplatí skočiť na prvú zdanlivo výhodnú ponuku bicyklu v hypermarkete. E-shop Kubicašport je špecialistom na predaj bicyklov a dokáže vám pri výbere toho vhodného práve pre vás poradiť.

Žilinská firma Kubicašport patrí medzi najväčších predajcov bicyklov na Slovensku. V sortimente nechýbajú tradiční výrobcovia zo Slovenska, akými sú CTM a KELLYS. Firma ďalej predáva kvalitné nemecké bicykle HAIBIKE a nechýbajú ani elektobicykle značiek MP KORADO a APACHE.

Aký bicykel potrebujem? Trekkingový či horský?

Laici veľmi často chybujú už pri prvotnom výbere, kedy sa rozhodujú medzi trekkingovým a horským. Nie je dobré sa vždy nekompromisne zamerať na horký bicykel. Pokiaľ totiž budete jazdiť v ľahšom teréne, po spevnených cestách, či po klasickej ceste, sú pre vás vhodné trekkingové bicykle, alebo dokonca bicykle krosové. Od seba sa odlišujú v tom, že trekkingové bicykle majú kratší rám, umožňujú vzpriamené sedenie a už v základe sú vybavené blatníkmi, nosičmi i osvetlením. V podstate to sú bicykle turistické, ktoré sa hodia aj na niekoľkodenné výlety. Krosové bicykle majú rám dlhší prispôsobený položenejšiemu sedeniu. Sú ľahšie, umožňujú športovejšiu jazdu, ale vybavené sú hlavne pre kratšie a jednorázové výlety.

Stále sme sa ale nedostali k horským bicyklom. Chystáte sa užívať si jazdu mimo spevnené komunikácie, po poli, lesných cestách a v inom náročnom teréne? V tom prípade skutočne potrebujete horský bicykel. Horké bicykle majú kostru aj detaily navrhnuté tak, aby poskytli vyššiu stabilitu a kontrolu nad ovládaním. Všetko je prispôsobené lepšej jazde v drsnejšom teréne, včetne plášťov. Horské bicykle mávajú široký rozsah prevodových stupňov, ktoré zjednodušujú jazdu v meniacom sa teréne.

Detské bicykle z Kubicašport

Na svoj prvý bicykel bude vaše dieťa spomínať vlastne celý život. Kúpiť už dieťaťu kvalitný bicykel je dôležité. Práve v tomto veku si totiž buduje vzťah k tomuto športu a k tejto pohybovej aktivite. Ale ide aj o samotnú bezpečnosť každého mladistvého cyklistu. V sortimente e-shopu Kubicasport.eu nájdete bicykle pre deti všetkých vekových kategórií. Dizajnom sú detské bicykle prispôsobené preferenciám chlapcov aj dievčat. A to nielen tvarom kostry, ale aj celkovým vzhľadom a farbou. So správnym výberom vám poradia odborníci z e-shopu.

Article Categories:
Ako na to