sep 25, 2016
3966 Views
Komentáre vypnuté na Ako lacno dovolenkovať v zahraničí

Ako lacno dovolenkovať v zahraničí

Written by

Mnohí Slováci túžia po dovolenke v zahraničí. Či už pri mori alebo v niektorej z európskych metropol. No mnohí na to jednoducho nemajú dosť peňazí a preto zahraničná dovolenka zostáva len nesplneným snom. Je tomu tak možno i preto, že len málokto sa odváži cestovať takpovediac „na vlastnú päsť“. A pritom existuje zopár trikov, ako za takúto dovolenku zaplatiť omnoho menej peňazí, ako keď vycestujete prostredníctvom cestovnej kancelárie. Ako na to?

Lacné letenky

Najprv si vyberte vysnívanú destináciu. Chceli by ste navštíviť Londýn? Alebo túžite vidieť Miláno? Ak chcete cestovať letecky, výber destinácie by ste mali prispôsobiť ponuke leteckých spoločností. Ak sa napríklad pozriete na ryanair.com zistíte, že z Bratislavy táto spoločnosť nelieta do celej Európy. Alternatívou však môže byť niektoré z letísk blízko Slovenska, a to napríklad letisko v Budapešti, či Viedni. Prečo práve Ryanair? Pretože ak si objednáte letenky s predstihom, do rôznych destinácií môžete vycestovať doslova za pár eur. Napríklad za spiatočnú letenku do Londýna, objednanú tri mesiace vopred, zaplatíte cca 45€. Stačí len sledovať stránku pravidelne a čakať na tie najlepšie ponuky a akcie.

Waterfront view of Marigot, St Martin

Ubytovanie

Ak sa Vám podarilo zarezervovať si lacné letenky, na rade je zabezpečiť si ubytovanie. Cena, ktorú za ubytovanie zaplatíte, závisí od Vašich nárokov. Mladým ľuďom, ktorí budú na hoteli tráviť iba noc, stačí často to najlacnejšie ubytovanie. Rodiny s deťmi však budú mať vyššie nároky. V každom prípade sa oplatí pozrieť na stránky ako hotels.com, či hostels.com. Na výber máte ubytovanie so stravou, aj bez nej. Zväčša je nutné online uhradiť len 10% z ceny ubytovania, pričom zvyšok zaplatíte až po príchode. Ak si vystačíte i s lacnejším ubytovaním, ceny sa pohybujú do 20€ za noc. Samozrejme, v závislosti od dátumu a destinácie. Je tiež samozrejmé, že dátumy príletu a odletu sa musia zhodovať s dátumom check-inu a check-outu z ubytovania.

Celkový rozpočet

V prípade, že ste skromnejší a na počte hviezdičiek ubytovacieho zariadenia Vám nezáleží, dokážete si dovolenku vybaviť naozaj lacno. Napríklad 5 dní v Londýne Vás môže stáť cca 150€. Nemusíte sa však obávať, že lacnejšie ubytovanie nebude kvalitné. Štandardom pri cene cca 20€ za noc sú izby so sociálnym zariadením a každodenným upratovaním. Mnohé pamiatky vo veľkomestách môžete navštíviť i zdarma. No s peniazmi „k ruke“ rátať bezpodmienečne musíte. V každom prípade však pri dovolenke na vlastnú päsť ušetríte. Vždy si však vyberajte bezpečné destinácie! Do afrických, či arabských krajín sa takáto forma cestovania neodporúča.

FOTO: Rawpixel  + icholakov / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako na to