máj 17, 2015
2592 Views
Komentáre vypnuté na Rekonštrukcia domu – použitie stavebnej chémie

Rekonštrukcia domu – použitie stavebnej chémie

Written by

Rozhodli ste sa zrekonštruovať váš rodinný dom? Pred tým, než sa do samotnej rekonštrukcie pustíte, mali by ste si vypracovať plán, podľa ktorého budú prebiehať jednotlivé práce. Niektoré stavebné plány zvládnete možno sami, no niektoré činnosti nechajte radšej na odborníkov. Rekonštrukcia rodinných domov nie je jednoduchá záležitosť, a preto sa nebojte poradiť so známymi, ktorí majú v tejto oblasti už viacero skúsenosti. Mali by ste byť pripravení aj na to, že počas stavebných prác budete mať narušené svoje súkromie a teda aj menej času na oddych. Pred rekonštrukciou by ste sa mali presvedčiť, či sú základy domu a strecha v poriadku. Pokiaľ áno, tak hurá do rekonštrukcie!

Bez stavebnej chémie sa nezaobídete

Pri rekonštrukcií sa však bez stavebnej chémie určite  nezaobídete. Stavebná chémia zahŕňa hmoty pre spárovanie, tmelenie a opravy prasklín. Patria tu aj lepidlá na lepenie obkladov, dlažieb či podlahových krytín. Ďalšími zástupcami sú malty, betóny, tmely, povrchová ochrana či ochranné nátery, ktoré sú tiež v mnohých prípadoch nevyhnutné.

Ak ste sa rozhodli pre celkovú rekonštrukciu, určite budete meniť aj podlahu. Dlažba je v súčasnosti veľmi obľúbená, no niet sa čomu čudovať. Aby však splnila svoj estetický účel, musí byť dokonale nalepená a správne spárovaná. V tomto prípade je nevyhnutné kvalitné lepidlo, ktoré môže byť aj v práškovej forme, pričom sa zmieša s vodou. Poznáme viacero druhov lepidiel, pričom niektoré z nich sú vhodné aj do interiéru i exteriéru. Súčasná ponuka lepidiel, no aj iných stavebných materiálov, bez ktorých by ste rekonštrukciu nemohli uskutočniť, je veľmi široká. Už podľa názvu je však jasné, že ide o chemické zlúčeniny. Dodržaním všetkých technologických predpisov sa vám stavebná chémia bohato odmení, a to doslova. Ušetrí váš drahocenný čas, peniaze a zjednoduchší vám prácu.

Obrázok: allmedia.sk

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu