máj 17, 2015
1865 Views
Komentáre vypnuté na Najčastejšie chyby pri starostlivosti o

Najčastejšie chyby pri starostlivosti o

Written by

Máte pocit, že sa o svoj trávnik staráte zodpovedne, ale aj napriek tomu nevidíte zaslúžené výsledky? Možno sa aj vy dopúšťate niektorej z najčastejších chýb, ktorým sa občas nevyhnú ani tí najskúsenejší majitelia záhrad.

Zavlažovanie

Trávnik potrebuje celoročný a pravidelný prísun vody. Obzvlášť v horúcich letných mesiacoch, kedy by ste nemali zabúdať na dostatočné zavlažovanie trávnika. Určite nechcete, aby bol váš trávnik suchý a „zdobil“ ho nepekný žltý odtieň. V lete by ste ho mali zavlažovať minimálne dva krát denne, ideálne ráno a večer. Pri ozaj veľkých teplotách neuškodí ani ľahké zavlažovanie počas celého dňa, ktoré trávnik ochladí. Odborníci však varujú majiteľov, aby trávnik nezavlažovali počas úplného slnka, kedy hrozí možný úpal rastlín a podpora rastu húb, ktoré sú pre trávnik škodlivé.

Kosenie

Kvalita a vzhľad vášho trávnika je okrem iného ovplyvnená jeho sekaním alebo inak povedané kosením. Správna výška trávy by sa mala pohybovať v rozmedzí 3 až 4 cm. V letnom období, no najmä počas suchých dní, by ste mali ponechať porast vyšší, aby lepšie zabezpečoval správnu vlhkosť. V opačnom prípade môže hroziť nebezpečenstvo vypálenia. Na druhej strane v daždivých dňoch je ideálne trávu kosiť aj častejšie.

Správne hnojivo

Okrem dostatočného zavlažovania si vyžaduje trávnik aj kvalitné hojenie. Po prvom hnojení, ktoré by ste mali spraviť už behom jarných mesiacov, nastáva práve v lete čas na druhé hnojenie. Pokiaľ s hnojením nemáte dostatok skúseností, kľudne sa poraďte v obchode, kde vám poradia ideálne hnojivo pre váš trávnik. Ten by sa mal pravidelne hnojiť, čím sa zabezpečí jeho kvalita.

/ Dollar Photo Club

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu