jan 10, 2022
294 Views
Komentáre vypnuté na Pružinové matrace do jednolôžkových aj manželských postelí

Pružinové matrace do jednolôžkových aj manželských postelí

Written by

Pružinové matrace, ako si niektorí z detských čias pamätajú, už nie sú to čo bývali. Dnes poskytujú maximálny komfort a pohodlie pri spánku. Okrem toho sú obľúbené aj vďaka výbornému odvetraniu.

Do tejto kategórie patria aj taštičkové matrace, ktoré sú akoby vylepšením tých pružinových. Rozdiel je len v tom, že taštičkové matrace sú vyrobené zo samostatných pružín, ktoré sú zabalené v osobitných taštičkách z látkovej textílie. Taštičkové matrace vynikajú svojou dlhou životnosťou. Tieto matrace sú veľakrát vybavené až 7 zónovou funkciou, ktorá samostatne pôsobí na každú časť tela osobitne.

Pružinové matrace do jednolôžkových aj manželských postelíMatrace s taštičkovou výplňou väčšinou využívajú systém Bonnel, ktorý tvoria pružinky hrubé 2 a viac mm. Sú odporúčané pre zákazníkov s vyššími nárokmi na nosnosť, alebo pre seniorov, ktorým uľahčia vstávanie. Zabudnite na vŕzganie a pocit nekvalitného spánku. Nové matrace s pružinami nemajú nič, čo by mohlo vŕzgať.

Pružinové matrace sú taktiež vyrábané z pružín, ktoré dodávajú každej časti tela osobitnú starostlivosť. Pružiny dokážu optimálne rozložiť váhu tela a dodať podporu chrbtice. Niektoré matrace sú vhodné max do 150 kg. Okrem pružín sú vyrábane z kvalitnej peny, ktorá sa v spánku postará o vzdušnosť a príjemný pocit. Pružinové matrace vynikajú dobrou vzdušnosťou, vďaka ktorej sa odporúča pružinové matrace využívať napríklad v chalupách a chatách s horším vetraním. Zamedzí sa tak vytvoreniu plesní a húb v matraci.

Taštičkové a pružinové matrace ukladajte na kvalitný latkový rošt alebo pevnú dosku. Keďže tieto matrace už obsahujú ortopedické vlastnosti, netreba im rošty, ktoré sú ohýbateľné. Vďaka tomu nemusíte riešiť novú posteľ ani rošt. Taštičkové rošty sa taktiež neodporúčajú v kombinácií s polohovateľnými roštami, mohlo by tak dôjsť k poškodeniu taštičiek.

Prečítajte si aj: Návod ako si vybrať matrac do postele.

Na drevko.sk nájdete pružinové a taštičkové matrace v 31 rozmeroch. Medzi nimi nemôžu chýbať klasické veľkosti ako 90×200, 140×200 a 180×200. Taktiež si môžete vybrať z typov poťahov a výšky matraca. Spite pohodlne na kvalitnom matraci.

Article Categories:
Ako na to