jan 11, 2022
391 Views
Komentáre vypnuté na Aké možnosti vám prináša detský turistický nosič?

Aké možnosti vám prináša detský turistický nosič?

Written by

Nosiče pre najmenšie deti sa stali veľmi obľúbenou pomôckou mamičiek. Klasické nosiče tzv. klokanky a rôzne šatky využívajú mamičky na prenášanie dieťaťa v meste alebo doma. Pre deti je nosenie prirodzené, sú bližšie k matke a cítia sa omnoho lepšie ako v kočíku. Ak sa chcete vybrať s malým dieťaťom na dlhšiu prechádzku či na turistiku, obyčajný nosič vám stačiť nebude. Na dlhšie výlety je určený detský turistický nosič, ktorý vám prinesie mnohé výhody.

Detský turistický nosič využijete na výlete i v meste

Prechádzky v prírode sú prínosom pre zdravie a psychickú pohodu dospelých i detí. Na výlet do lesa sa môžete vybrať peši či na bicykloch. V prípade, že zvolíte druhú možnosť, iste oceníte nosiče bicyklov na ťažné zariadenie a strešné boxy, pomocou ktorých prepravíte na miesto prechádzky všetky potrebné veci pre malé dieťa vrátane detského turistického nosiča. Detské nosiče sú prispôsobené vám i drobcovi. Obom poskytujú pohodlie aj počas celodennej túry. V nosiči sú deti v bezpečí. Keď sú unavené, spokojne sa v nich vyspia. Po zložení nosiča z chrbta môže táto pomôcky slúžiť ako sedačka. Detský turistický nosič sa vďaka všetkým týmto možnostiam radí medzi pomôcky, ktoré využijete na výlete v lese i v meste.

Nosič vyberajte hlavne podľa hmotnosti a nosnosti

Predstavte si, že chodíte celý deň po horách a na chrbte máte obrovskú záťaž. Každé kilo navyše pocítite pri stúpaní i pri chôdzi po rovine. Detské turistické nosiče dokážu uniesť deti od batoliat až po vek približne 5 rokov. Ich nosnosť je zväčša okolo 22 kg. Preto by ste si mali pri výbere nosiča veľmi dobre premyslieť jeho hmotnosť. Stavte na odľahčenú konštrukciu a priedušné materiály, ktoré umožnia vášmu chrbtu dýchať. Okrem toho sa sústreďte na to, akú bezpečnosť nosič poskytne vášmu dieťaťu. Každý detský nosič by mal disponovať opierkou na hlavu zozadu i z bočných strán. Popruhy chrániace dieťa musia byť nastaviteľné a mať bezpečnostnú poistku. Nosičovi poskytnú pohodlie bedrové a hrudné popruhy, pomocou ktorých sa rovnomerne rozloží váha nákladu.

Doplnky, ktoré potešia a pomôžu

Multifunkčnosť detského nosiča dosiahnete výberom modelu, ktorý obsahuje vrecká na uloženie drobností alebo fľašky s vodou. Myslieť musíte na výkyvy počasia, a preto si dokúpte k nosiču striešku proti slnku a pláštenku chrániacu celý nosič. Správnu polohu dieťaťa v nosiči zabezpečia stupačky. Dieťa vďaka nim sedí s rovným chrbátikom a mierne pokrčenými nožičkami. Nosič sa môže zmeniť na stoličku, ak si vyberiete model s výsuvnými nožičkami.

 

 

 

Article Categories:
Ako na to