jan 27, 2017
1233 Views
Komentáre vypnuté na Prírodná kozmetika rastie na popularite. Čo ponúkne vám?

Prírodná kozmetika rastie na popularite. Čo ponúkne vám?

Written by

Nastáva doba zelená. Viete, aký je rozdiel medzi prírodnou a bio kozmetikou? A, či je lepšia ako bežná kozmetika? Pokiaľ ste jedným z ľudí, ktorí hľadajú v starostlivosti o svoje telo a pleť zmenu, vyskúšajte si prírodnú kozmetiku na vlastnej koži a rozdiel posúďte sami.

Prírodná kozmetika totiž už nie je taká, ako kedysi. Zbohom sú nejemné textúry, málo účinných zložiek a čudné rastlinné vône. Túto nefunkčnú zmes nahradila skutočne kvalitná prírodná kozmetika, ktorá dokáže konkurovať najsilnejším značkám.

Ľudia to nevnímajú, ako trend, ale skôr presvedčenie a životný štýl. Rastlinná kozmetika, ako propolisová tinktúra obsahuje množstvo výživných látok starajúcich sa o pokožku, osobnú a intímnu hygienu a zároveň o svedomie. Biologicky dopestované rastliny a ich balenie nepomáha iba nášmu telu, ale zároveň aj životnému prostrediu.

Prírodná kozmetika je ohľaduplná pre alergikov. Vďaka svojmu zloženiu pokožka znáša tento typ kozmetiky lepšie, ako bežné produkty, pričom sa podráždenie kože objavuje iba zriedkavo.

Nenájdete v nej žiadne konzervačné látky, alebo umelé farbivá a vône, ktoré stoja na prvých miestach v zozname alergénov. Éterické oleje nahradili silikóny, parabény a ropu, vďaka čomu ničia baktérie. V rámci prírodne identických konzervantov tu je iba benzylalkohol a kyselina salycilová.

Bio šampóny majú v zložení iba veľmi jemné tenzidy na báze kokosu a cukru, vďaka čomu sú pre pokožku a vlasy šetrenejšie, pričom aj menej penia. Oveľa viac sa využívajú vyššie spomenuté éterické oleje, ktoré majú rôzne účinky – rozmarínový a levanduľový znižuje svrbenie, zatiaľ čo citrónový a pomarančový majú osviežujúci vplyv. Prírodná kozmetika sa čoraz viac využíva pri stylingu a nahradzuje umelé polyméry pomocou fixačných látok získaných z červeného vína, piva a cukru. Balenie s rozprašovačom, ktorý neobsahuje kov je šetrný k životnému prostrediu.

Na výrobu prírodnej kozmetiky sa využívajú výhradne prírodné suroviny pochádzajúce z rastlinného, živočíšneho a minerálneho pôvodu. Iba v určitých prípadoch nepochádzajú z ekologického poľnohospodárstvo. Takto sa zabezpečuje kvalitná kozmetika, ktorá neškodí životnému prostrediu.

 

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu