mar 17, 2022
525 Views
Komentáre vypnuté na Prečo sú externé webkamery lepšie ako vstavané?

Prečo sú externé webkamery lepšie ako vstavané?

Written by

Za posledné obdobie sa väčšina ľudí presunula z pracovného prostredia do priestorov svojich domovov, kde sa pre nich „home office“ stal známym slovným spojením. V takýchto situáciách je prítomnosť webkamery niekedy až nevyhnutnosť. Firemné stretnutia, vyučovanie študentov, či rôzne druhy školení si nevyžadujú len zvuk, ale aj obraz. Prečo je lepšie investovať do externej kamery a nezostávať pri tej klasickej, zabudovanej v notebooku?

Ako fungujú externé webkamery?

Externé webkamery sú malé kamery, ktoré sa zvyčajne pripevňujú k notebooku, počítaču, alebo sa umiestnia na stabilizátor – napríklad stojan, či statív. Sú špeciálne určené na videohovory, videokonferencie, aj keď v súčasnosti sa využívajú aj na účely vlogovania (YouTube, TikTok a iné). V porovnaní so vstavanými modelmi majú viac funkcií:

  • Automatická korekcia osvetlenia
  • Nastaviteľný zoom
  • Podstatne vyššie rozlíšenie
  • Sofistikovane navrhnuté zabudované mikrofóny

Hoci sú vstavané webkamery súčasťou notebookov, ani tie najlepšie modely niekedy nedokážu poskytnúť takú kvalitu obrazu, ako externé verzie. Práve externé webkamery často ponúkajú širokouhlé, ostré zábery, s možnosťou priblíženia podľa vlastných preferencií.

Majú vstavané webkamery v porovnaní s externými nedostatky?

Prečo sú externé webkamery lepšie ako vstavané?

Vstavaná webkamera je štandardným dielom takmer všetkých notebookov. Pojem „štandard“ môže pôsobiť postačujúco, no s nástupom moderných technológií je niekedy rozumnejšie siahnuť po pokrokovejších produktoch. Vstavané kamery sú menej flexibilné – nastavenie uhlov nie je veľmi možné, jedine, že by ste pohybovali s vrchnou časťou notebooku. Rozlíšenie a snímače nezvyknú spĺňať vysoké nároky dnešných užívateľov. Keďže ide o komponent, ktorý je súčasťou celého zariadenia, v prípade poškodenia ho opravíte ťažším spôsobom.

Mal by som si kúpiť externú webovú kameru?

Nie je nezvyčajné, ak sa u vás po tom, čo ste sa oboznámili s externou webkamerou vyskytnú aj určité nejasnosti. Je externá webkamera do domácnosti vôbec potrebná, keď s veľkou pravdepodobnosťou už jednu máte a to vstavanú v notebooku? V premenlivej dobe, kedy sa pracovné činnosti môžu zo dňa na deň premiestniť do domáceho prostredia, je kvalitná webkamera základ. Ak pravidelne používate webovú kameru na prácu alebo na komunikáciu s priateľmi a rodinou, mali by ste túto investíciu zvážiť.

 

Article Tags:
·
Article Categories:
Ako na to