jan 5, 2024
194 Views
Komentáre vypnuté na Poznáte pojem coworking? Vyrieši vaše problémy, kde tvoriť a podnikať

Poznáte pojem coworking? Vyrieši vaše problémy, kde tvoriť a podnikať

Written by

Začať podnikať je prvým krokom k novej životnej ére. V začiatkoch podnikania sa veľa ľudí stretáva s problémom, že nemajú, kde tvoriť alebo vybaviť administratívu. Práve coworking dané problémy vyrieši. Zdieľané priestory sú moderným konceptom nielen pre malých živnostníkov alebo freelancerov. Čo presne označenie coworking znamená a aké sú jeho výhody?

Čo je to coworking?

Coworking je koncept zdieľaných pracovných priestorov, ktorý umožňuje jednotlivcom a firmám pracovať spoločne v otvorenom prostredí. Ľudia si môžu prenajať stoly, miestnosti alebo iné pracovné priestory, a to na pár hodín, ale i týždňov. Tento koncept prináša množstvo výhod pre tých, ktorí hľadajú moderné pracovné prostredie mimo klasických kancelárskych štyroch stien.

Coworking využijú malí živnostníci i tí z vás, ktorí sa rozhodli pre založenie s.r.o.. Práve rozsiahlejší biznis často vyžaduje prijímať návštevy a obchodných partnerov. Založenie s.r.o. môže byť finančne nákladné a coworking vám ušetrí peniaze na dlhodobom prenájme. Dokonca zlepší váš imidž rovnako ako kúpa ready made s.r.o..

Výhody coworkingu

Nielen ušetrené peniaze sú to, čo robia z coworkingu svetový fenomén. Coworkingové priestory nájdete po celom svete, takže miesto na podnikanie nemusíte dlho hľadať. Medzi najväčšie výhody coworkingu patria nasledujúce benefity.

Nové nápady a nové kontakty

Coworking priestory sú miestom, kde sa stretávajú podnikatelia z rôznych odvetví. Táto rozmanitosť vytvára stimulujúce prostredie, kde môžete získavať inšpiráciu a zdieľať nápady s ľuďmi z rôznych oblastí. V coworking priestoroch sa často organizujú podujatia, workshopy a networkingové stretnutia. Podobné príležitosti vám umožňujú budovať kontakty, nadväzovať partnerstvá a rozvíjať svoje podnikanie.

Mobilita podnikania

Prenajatie coworking priestoru poskytuje flexibilitu, ktorú tradičné kancelárie neponúkajú. Môžete pracovať z rôznych miest po celom svete. Touto cestou sa rozšíria vaše možnosti podnikania v zahraničí.

Úspora času a financií

Pre malé firmy a samostatne pracujúcich živnostníkov je prenájom coworking priestoru výhodnejší ako prenájom vlastného kancelárskeho priestoru. Okrem toho sa eliminujú časovo náročné procesy správy a údržby kancelárie. Vhodné coworking priestory nájdu dokonca aj remeselníci. V špeciálnych dielňach sa môžu venovať tvorbe.

Technologické vybavenie

Coworking centrá sú zariadené pre profesionálov. Nájdete v nich počítače, tlačiarne, kopírovacie zariadenie a vysokorýchlostný internet. Prakticky nemusíte investovať do žiadneho vybavenia. Pre mnohých ľudí je práca v coworking priestore spojená s väčšou flexibilitou pracovného času, čo môže viesť k lepšej rovnováhe medzi pracovným a súkromným životom.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

Article Categories:
viem viac