jan 5, 2024
252 Views
Komentáre vypnuté na Prečo používať opaľovací krém na tvár počas celého roka?

Prečo používať opaľovací krém na tvár počas celého roka?

Written by

V zimnom období sme väčšinou zahalení od hlavy po päty do teplého oblečenia a zo slnečných lúčov sa teší iba malá časť pokožky. Mohlo by nás to zvádzať k myšlienke, že slnko v zime nie je nebezpečné a jeho lúče stratili svoju silu. Škodlivé UV žiarenie však prúdi vzduchom v akomkoľvek ročnom období, a to aj cez mračná. Aj v zime by preto mala vaša kozmetická taštička obsahovať vhodný krém proti UV žiareniu.

Starostlivosť o pokožku v zime

Zimné obdobie je ideálne na regeneráciu pokožky. Častejšie siahate po peelingoch, ktoré z kože odstraňujú odumreté bunky. Pokožka je náchylnejšia k vysychaniu, preto ocení peeling v akejkoľvek podobe. 

V období regenerácie pokožky po peelingu je obzvlášť nebezpečné vystavovať pokožku priamemu slnečnému žiareniu, pretože obsahuje viac mladých buniek. To je dôvod, prečo si tieto procedúry väčšina z nás necháva na zimu. 

Nechcete riskovať nepekné škvrny na pokožke, riešiť problémy s hyperpigmentáciou alebo fotosenzitívne reakcie pokožky. Pred nimi vás najlepšie ochráni kvalitný krém na opaľovanie.

Pozor najmä v horách a pri snehovej prikrývke

Obzvlášť nebezpečné sú dlhé UVA lúče, ktoré prenikajú hlboko do pokožky a zabíjajú v nej kolagén. V nížinách sa možno počas pobytu vonku nespálite, no len čo sa ocitnete v horách, každých 300 metrov nadmorskej výšky intenzita ultrafialových lúčov slnka stúpa o 4 %. 

Či si vychutnávate turistiku, alebo rovno lyžovačku, majte na pamäti, že pokožka potrebuje ochranný krém s vhodným SPF faktorom.

Ako nanášať opaľovací krém

Ak viete, že sa slnku počas dňa nevyhnete, pleť vyzbrojte vrstvou krému s ochranným faktorom. Krém na opaľovanie zabráni predčasnému starnutiu pokožky a takisto vám pomôže predchádzať rakovine kože. Naneste si ho na tvár, krk, dekolt i uši a nezabudnite ani na pery. 

V prípade, že sa vo vašej rannej rutine objavuje kozmetika s obsahom retinolu alebo spomenuté peelingy, krém s minimálnym ochranným faktorom SPF 15 treba použiť s odstupom 20 minút, na úplný záver. Hneď po toniku, sére a bežnom pleťovom kréme. 

Poslúži i ako podklad pod mejkap. Keďže krém na opaľovanie ocení vaša pokožka počas celého roka, má svoje čestné miesto aj v ponuke IIVS.

Produkty s ochranným faktorom pleť hydratujú

Čo je najlepšia zbraň proti starnutiu pokožky? Tá správna hydratácia. Klinicky overená kozmetika značky Heliocare vo forme krému, oleja, spreja, gélu alebo kapsúl neobsahuje parabény ani alkohol a poteší, že je nekomedogénna. 

Chráni pokožku pred komplexným spektrom slnečného žiarenia. Tónované ochranné krémy je možné využiť i miesto bežného mejkapu. Bežná kozmetika nemusí obsahovať ochranný faktor, ktorý vaša pokožka v zime potrebuje. Je preto lepšie sa poistiť. 

Vedeli ste, že ochranný sprej s faktorom môžete použiť už aj priamo na mejkap? Výrobcovia kozmetiky vám vychádzajú maximálne v ústrety, využite to a buďte zdravé a krásne čo najdlhšie.

 

zdroj: freepik 

 

 

 

 

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu