mar 16, 2023
289 Views
Komentáre vypnuté na Povinné zmluvné poistenie online: Čo vám hrozí, ak si ho nevybavíte?

Povinné zmluvné poistenie online: Čo vám hrozí, ak si ho nevybavíte?

Written by

Množstvo vodičov ešte aj dnes ignoruje povinnosť vybaviť si povinné zmluvné poistenie. Napriek tomu, že je na Slovensku zákonom stanovené, neustále sa objavujú prípady, kedy vodiči jazdia bez poistky. Vybavenie PZP online je dnes už možné pohodlne aj z domu. Koľko vás jazda bez PZP môže stáť?

Zodpovednosť každého majiteľa motorového vozidla začína vybavením si všetkých administratívnych a technických náležitosti pre auto. Na cestné komunikácie môže ísť vodič až po vybavení si povinného zmluvného poistenia. PZP má funkciu krytia škôd pri dopravnej nehode. Pozor si treba dávať na skutočnosť, že škody kryje len vodičovi druhého vozidla, nie vám.

Čo hrozí, ak povinné zmluvné poistenie neuzavriete?

Výška pokuty pri ignorovaní povinnosti zriadenia si PZP sa dokáže vyšplhať až na 3 320 €. Pokiaľ sa dostanete do situácie, kedy vás policajti zastavia za prekročenie rýchlosti a následne zistia nezaplatenie PZP, máte oveľa väčší problém. Konečná čiastka pokuty vás teda bude stáť oveľa viac. Zriaďte si povinné zmluvné poistenie cez internet a znížte vaše riziko na pokutu.

Ďalšiu hrozbu predstavuje spôsobenie nehody bez povinného zmluvného poistenia. Okrem toho, že vám hrozí pokuta za neuzavretie PZP, škody spôsobené druhému vodičovi budete musieť pokryť z vlastných financií. Zvážte možnosť zriadenia poistky na poistisaonline.sk, kde budete mať všetko hotové ešte dnes.

Na aký druh vozidla musíte uplatniť PZP online?

Povinné zmluvné poistenie je dané zákonom. Na Slovensku je preto povinný každý vodič uzatvoriť poistku najneskôr v prvý deň využitia vozidla na cestných komunikáciách. Poistenie sa vzťahuje na osobné automobily do 3,5 t, úžitkové vozidlá do 3,5 t, motocykle a ďalšie druhy vozidiel, akými sú napríklad sanitné vozidlo, záchranné vozidlo, traktor, trolejbus, autobus a iné. Celý zoznam druhov vozidiel nájdete na poistisaonline.sk.

PZP online alebo fyzicky?

Povinnosť mať uzatvorenú poistku netreba brať na ľahkú váhu. Vysokým pokutám môžete predísť práve využitím uzatvorenia PZP online. Okrem toho, že nebudete tráviť nespočetné množstvo chodením a vybavovaním, nebudete musieť navyše čakať na potvrdenia a vyplnenie formulárov inštitúciami.

Poistka cez poistisaonline.sk má presne 5 krokov, čo ocení každý, kto chce ušetriť čas a energiu. Vyberte si najvýhodnejšie PZP a vydajte sa na cesty bez rizika pokuty.

Article Categories:
Ako na to · viem viac