jún 3, 2019
1647 Views
Komentáre vypnuté na Počuli ste slovo paddleboard? Predstavíme vám ho

Počuli ste slovo paddleboard? Predstavíme vám ho

Written by

Možno ste tento výraz už počuli, no pravdepodobne ani len netušíte, o čo v skutočnosti ide. Keď ho spoznáte, je takmer isté, že si ho zamilujete a žiadne leto už bez neho nestrávite.

Leto s ním bude nielen zábavné, ale aj nezabudnuteľné

Paddleboard je jeden z najnovších vodných atrakcií, ktoré poznáme. Prišiel k nám z ďalekého Havaja a ľudia si ho obľúbili nielen v prímorských krajinách, ale dokonca aj na Slovensku. Je preto úplne normálne, že ho v lete zahliadnete na rôznych vodných plochách ako sú jazerá, priehrady alebo rieky. Ľudia ich využívajú na trávenie voľného času tak isto, ako napríklad vodný skúter, windsurfing alebo iné vodné aktivity. Paddleboard je doska, na ktorej sa dokážete plaviť pomocou pádla. Hoci to znie jednoducho, skutočnosť je taká, že tento šport nie je vôbec ľahký. Ak sa na ňom chcete udržať niekoľko minút, potrebujete najskôr tréning a skúsenosti. Paddleboardy sa ovládajú na základe intuície a neexistujú na to žiadne pravidlá a ani inštrukcie. Základom je udržanie rovnováhy, vďaka ktorej dokážete stáť alebo sedieť na doske. Obľúbený je najmä preto, že sa na ňom dostanete aj do rôznych zátok alebo miest, kam by ste sa za iných okolností nedostali. Pravidelným paddleboardingom si nielen oddýchnete, ale aj vytvarujete  postavu, pretože pri ňom zapojíte všetky svaly, ktoré sa na vašom tele nachádzajú. Ak si chcete túto atrakciu nezáväzne vyskúšať, môžete tak urobiť v rôznych strediskách pri vodných nádržiach. Možno si paddleboard obľúbite natoľko, že si budete chcieť zakúpiť vlastný. V tomto smere vám nič nestojí v ceste, pretože kúpa tohto výrobku je veľmi jednoduchá. Nájdete ich v ponuke viacerých predajcov, pričom veľkým sortimentom disponuje známa značka inSPORTline. Tento predajca ponúka rôzne druhy dosiek, z ktorých si vyberie každý.

Nie je kvalita ako kvalita…

Môže sa zdať, že paddleboardy sú všetky rovnaké, no skutočnosť je úplne iná. Každý výrobok má svoju kvalitu, na ktorú treba dbať ešte pred zakúpením. Aby ste boli s doskou spokojný, neuponáhľajte sa s výberom a nekupujte to najlacnejšie čo nájdete. Je nevyhnutné, aby bol paddleboard vyrobený z odolného materiálu tak, aby sa vám nepoškodil alebo nezlomil. Okrem toho musí mať stabilnú konštrukciu, pevný tvar a musí ľahko kĺzať na vode. Cez ventil a ani iné spoje nesmie prepúšťať vzduch, inak vám doska dlho nevydrží. Tento nafukovací plavák, ktorý je veľmi podobný surfovému longboardu nie je u nás ešte až tak bežným, no v blízkej budúcnosti sa to zmení. Zaujímavosťou je, že na jednu dosku sa zmestia aj dvaja ľudia a dokonca si tam môžete zobrať aj svojho psieho miláčika. Nečakajte s nákupom príliš dlho a užite si s ním už túto letnú sezónu.

 

Article Categories:
Ako na to