jún 26, 2017
1675 Views
Komentáre vypnuté na Opel Corsa: 5. generácia spoľahlivo poráža konkurenciu

Opel Corsa: 5. generácia spoľahlivo poráža konkurenciu

Written by

Opel sa rozhodol segment malých osobných vozidiel dobyť piatou generáciou legendárnej Corsy. Nemecká automobilka si od tohto modelu sľubovala veľa a nič nenechala na náhodu. Už po 3 mesiacoch od predstavenia novej Corsy, sa v Opli tešili z 55-tisíc objednávok tohto vozidla. Ocenenia na oficiálnej úrovni na seba nenechali dlho čakať, Opel Corsa v súťaži Autobest 2015 porazil konkurentov ako Hyuandai i20, Škoda Fabia či Citroën C4 Cactus, a toto prestížne ocenenie získal. Čo robí Corsu poslednej generácie takou výnimočnou?

Svieži dizajn dizajn pre každého

Opel novú generáciu Corsy predstavil v troj aj päťdverovom variante. Vďaka týmto alternatívam je skutočne pre každého – pre mladých mestských ľudí aj pre rodiny s deťmi. Dizajnéri išli cestou dynamickejších a ostrejších línií a trafili do čierneho. Výsledkom je ostro rezaná nadčasová predná maska s dennými LED svetlami. Línie zadnej časti Corsu rozširujú, a vytvárajú tak pre Opel typický čepeľovitý tvar.

Ako však samotná automobilka tvrdí – najvýraznejšie zmeny čakajte vnútri vozidla. Prehľadný multifunkčný volant, stredový panel so slušnou technológiou, čisté línie a sofistikované materiály robia dojem nielen svojím dizajnom, ale aj funkčnosťou. Opel tvrdí, že ak si kúpite Corsu s lepšou výbavou, vo svojej kategórii je v oblasti technológií bezkonkurenčne najlepšia. Bi-xenónové svetlomety s bočným vyvedením, vizuálny alarm, kamera Opel Eye s identifikáciou značiek či alarm možnej kolízie slová nemeckej automobilky potvrdzujú.

Čo skrýva Corsa pod kapotou

Ďalšiu novinku nájdete ukrytú pod kapotou. Nový benzínový trojvalec 1.0 ECOTEC Direct Injection Turbo je tichý, spĺňa emisnú normu Euro a vybrať si môžete z dvoch výkonov: 66 kW a 85 kW. Nový trojvalec dopĺňa štvorvalcový 1,4 liter s výkonom 74 kW aj vylepšené neprepĺňané motory s objemom 1,2 a 1,4 litra. A čo naftová alternatíva? Na výber máte opäť z dvoch možností – turbodiesel 1.3 CDTI s výkonom 55 kW a 70 kW.

Všetky motory v novej Corse sú nielen tiché, ale aj šetrné k prírode a v kombinácii so skvelo vyladeným podvozkom sľubujú veľký zážitok z jazdy. Vyzdvihnúť však musíme aj nové prevodovky. Motory 1.0 ECOTEC Direct Injection Turbo sú spojené s pohodlnou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorej ovládanie poteší každého vodiča. Vybrať si však môžete aj automatickú 6-stupňovú a 5-stupňovú manuálnu prevodovku vo verziách s turbodieslovými motormi.

Poteší aj mimo mesta

Corsa novej generácie sa túžila pocitom z jazdy priblížiť automobilom z vyšších cenových kategórií. Vďaka novému podvozku a precíznemu radeniu sa to Oplu podarilo. Corsa vás podrží aj v ostrejších zákrutách a nižšie ťažisko vozidla umocňuje zážitok z dynamickej jazdy. Novinkou vo všetkých verziách je mestský režim „City“, ktorý aktivujete tlačidlom, a vozidlo pri nižších rýchlostiach dokážete ovládať výrazne jednoduchšie. Vybrať si môžete z dvoch verzií podvozka – Comfort a Sport. Práve s podvozkom Sport bude nová Corsa skvelých spoločníkom na cestách mimo mesta.

 Chcete vidiť novú generáciu Opel Corsa naživo alebo si ju vyskúšať v akcii? Navštívte stránku www.finalcd.sk a dozviete sa viac.

Article Categories:
Ako na to