aug 15, 2021
527 Views
Komentáre vypnuté na Nosič bicyklov na ťažné je víťazom vo všetkých smeroch

Nosič bicyklov na ťažné je víťazom vo všetkých smeroch

Written by

V prípade, že potrebujete vo vozidle prevážať bicykle a váš automobil disponuje ťažným zariadením, iný nosič ako na ťažné nekupujte. Tento nosič má oproti ostatným typom nosičov najviac výhod a vyhráva prvé priečky v obľúbenosti medzi cyklistami. Viete, ako vybrať nosič na ťažné zariadenie?

Zhrňme si všetky výhody nosiča bicyklov na ťažné

Nosič bicyklov na ťažné je kompatibilný so všetkými vozidlami, ktoré majú ťažné zariadenie. Vďaka tomu, že budete bicykle prevážať v zadnej časti automobilu, zostane vám voľné miesto na streche. To môžete využiť na rozšírenie úložného priestoru. Strešné boxy na streche dokážu poňať vyše 600 litrov. Znamená to, že na dlhšiu dovolenku si so sebou môžete vziať kopec batožiny, kočík alebo cyklovozíky. Nosič bicyklov na ťažné je veľmi skladný a dá sa sklopiť – nebude vám brániť v prístupe do kufra. Neprekáža dokonca ani vo výhľade a absolútne nehrozí poškodenie laku vozidla alebo samotných bicyklov. Problém nebudete mať pri vjazde do garáže a ani pri nakladaní bicyklov na nosič. Montáž a demontáž nosiča je otázkou pár minút.

Pozor na legislatívu

Je zrejmé, že nosič na ťažné zariadenie je najlepšou voľbou. Pozor však na legislatívu, ktorá prikazuje mať na nosiči umiestnenú poznávaciu značku, keďže zadná značka je krytá nosičom. Tento malý problém vyriešite tak, že dočasne premiestnite zadnú značku na nosič alebo si dokúpite tretiu tabuľku. V ostatných ohľadoch vám nosič na ťažné nebude pri šoférovaní prekážať a ani meniť jazdné vlastnosti vozidla.

S upevnením si poradí každý

Nosiče bicyklov na ťažné sa dajú pripevniť viacerými spôsobmi podľa modelu nosiča. Niektoré modely sa inštalujú k ťažnému zariadeniu pomocou skrutiek a iné disponujú veľmi praktickým upínaním pomocou páčky. Mnohé pákové nosiče sa dajú dokonca dotiahnuť k ťažnému zariadeniu bez nutnosti využitia náradia. Ak nie ste zdatní majstri, prihliadajte pri kúpe na tento parameter.

Maximálne zaťaženie a manipulácia

Každé vozidlo má istú hornú hranicu hmotnostného zaťaženia, ktorú by ste nemali prekročiť. Myslite na to, že máte náklad v kufri, v strešnom boxe, na váhu pasažierov a bicyklov. Pozor aj na nosnosť nosiča, hlavne v prípade prevozu elektrobicyklov. Pri klasických bicykloch je možné na nosiči uviesť až štyri bicykle. Veľmi dôležitá je tiež možnosť sklápania nosiča. Uhol sklápania je dobré preveriť pri vozidlách, ktoré majú veľké piate dvere, aby vám nosič neprekážal pri otváraní kufra.

 

Article Categories:
Ako na to