aug 15, 2021
548 Views
Komentáre vypnuté na Rýchle skenovanie údajov vďaka mobilnému dátovému terminálu

Rýchle skenovanie údajov vďaka mobilnému dátovému terminálu

Written by

Mobilné dátové terminály na čítanie a uchovávanie informácií z kódov sú nevyhnutnou súčasťou v obchodoch, skladoch, logistických centrách, ale aj pri mobilnom predaji. Vo všetkých uvedených sférach priemyslu je potrebné rýchlo a bezchybne spracovávať veľké množstvo údajov.

Prečo vsadiť na mobilný dátový terminál

Označovanie tovaru čiarovými kódmi nie je ničím novým. Postupne sú tieto kódy nahrádzané QR kódmi, ktoré dokážu v zhluku bodiek a čiarok skryť neuveriteľné množstvo informácií. Tieto informácie dokáže prečítať mobilný terminál prostredníctvom skeneru. Bez terminálov sa nezaobídu veľké i malé sklady, obchodné prevádzky alebo kuriérske služby. Podľa požiadaviek na prenos načítaných údajov je možné zvoliť jeden z dvoch typov ručného počítača. Ten môže pracovať v systéme off-line alebo on-line. Off-line zariadenia prenesú do firemného systému všetky informácie získané z kódov až po pripojení k samotnému počítaču. Do doby prenosu sa údaje uchovávajú priamo v terminály. Off-line zariadenie vám bude stačiť pri ambulantnom predaji alebo v skladoch, v ktorých nie je uskladnený rýchloobratkový tovar. Pre urýchlenie procesu prenosu dát je nutné vlastniť on-line dátový terminál. Vďaka nemu sa údaje dostanú do hlavného počítača v momente naskenovania kódu. On-line dátové terminály sú vhodné do prevádzok, kde sa tovar distribuuje ku konečnému spotrebiteľovi vo veľkom množstve. Využívajú sa preto v skladoch, ktorými prejdú denne desiatky druhov tovaru od príjmu, cez spracovanie až po následný výdaj. Často ich vidieť aj v rukách kuriérov.

Výhody mobilného dátového terminálu

Vďaka mobilnému terminálu sa zrýchli celý pracovný proces. Jednoduché je samotné skenovanie tovaru, ale aj jeho distribúcia. Minimalizujú sa chyby a s terminálom nedochádza takmer k žiadnym reklamáciám. Dôležitá je tiež rýchlosť kontroly t.j. inventarizácie tovaru. Čítačka čiarových kódov naskenuje údaje o tovare a tie sa ihneď objavia v softvéry. Porovnanie reálnych skladových zásob s údajmi v počítači je otázkou pár minút. S mobilnými terminálmi sa výborne manipuluje a sú veľmi odolné. Podľa požiadaviek a nárokov vašej firmy dokážu odolať vysokým teplotám, vlhkosti alebo pádu na zem. Ovládanie mobilného terminálu je možné pomocou klávesnice, senzoru hlasu alebo prostredníctvom dotykového displeja. Čitateľnosť údajov na displeji je na veľmi vysokej úrovni. Prenosný terminál môžete využívať po celý deň a večer ho jednoducho vložíte do nabíjacej stanice. Niektoré terminály dokážu dokonca tlačiť výstupné údaje priamo bez nutnosti pripojenia k tlačiarni alebo k počítaču.

 

Article Categories:
Ako na to