dec 11, 2015
1710 Views
Komentáre vypnuté na Nezanedbajte prípravu na prvý sneh

Nezanedbajte prípravu na prvý sneh

Written by

A je to tu, konečne sa počasie obrátilo na našu stranu, stranu lyžiarov. Predpovede počasia nám sľubujú schladenie a už aj nejakú tú pokrývku snehu, z ktorej možno bude aj zjazdovka na svahu pokrytá a pripravená na prvý nával dovolenkárov na lyžiach.

Preto je na čase oprášiť svoje lyže a skompletizovať lyžiarsky výstroj. Skontrolujte teda, či vám nič nechýba a ak ste rodičom, musíte samozrejme hľadať aj výstroj vašich ratolestí, verte mi, že ak to neurobíte vy teraz, budete stresovať a hľadať všetko na poslednú chvíľu a to nie je ani len náhodou to, čo potrebujete riešiť v poslednej chvíli svojho odchodu. Tak teda, overal, lyžiarske okuliare, lyžiarky, lyžiarske prilby, rukavice, čiapky, šále… Nie je toho vôbec málo. A hlavne skontrolujte vaše a aj tie detské lyže. Pokiaľ ich máte kde skladovať je to super, no nespoliehajte sa na to, že cez leto sa im nemohlo nič stať a že ak ste na nich nejazdili pol roka, budú pripravené na prvý sneh hneď ako ich vyberiete von. A tak si ich prezrite pred tým, ako sa vyberiete na dovolenku. Skontrolujte či nie sú nejako poškodené, či sa neodlupuje lak na lyžiach alebo nie je uvoľnené viazanie. Nechcete predsa riešiť takéto veci až keď budete skladať lyže na strechu auta a chystať sa na dovolenku. A samozrejme ide aj o vašu bezpečnosť, preto nikdy nerozmýšľajte nad tým, že chyby, ktoré ste našli sú len malé a nepodstatné a že ich vyriešite nejako na mieste vášho pobytu.

Práve toto je dôvod, prečo by ste s prvým snehom mali myslieť na to, že okrem rezervovania izieb v hoteli je veľmi podstatné opraviť lyže a celý výstroj. Skontrolujte aj to, či vám niečo nechýba, aby ste si dokúpili všetky chýbajúce komponenty skôr ako ich budete potrebovať. Urobte to vždy pár týždňov dopredu, nech je dovolenka bez problémov a aby ste nepociťovali nervozitu z toho, že niečo nie je v sto percentnom poriadku.

 

FOTO:  © Sergey Novikov / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako na to