mar 7, 2015
5363 Views
Komentáre vypnuté na Nepríjemné jazvičky na tvári ? Odstráňte ich navždy.

Nepríjemné jazvičky na tvári ? Odstráňte ich navždy.

Written by

Nejednu ženu a niekedy aj mužov potrápi záležitosť nazývaná akné. Nepríjemné vyrážky ktoré na vašej tvári  často zanechajú nejednú škaredú jazvičku. Nedávajte si hneď hlavu do piesku. Poradíme vám, ako sa môžete týchto nepríjemných dierok po akné zbaviť jednoducho a prakticky aj z pohodlia vášho domova.

Vychytávka ktorú si zamilujete

Počuli ste už o malej vecičke s ihličkami nazývanej aj dermaroller? Malý valček s ihličkami ktorým si aspoň  2x do týždňa vyvalčekujete problematické miesta na tvári.  Takáto pomôcka stojí len pár eur a objednať si ju  môžete aj prostredníctvom internetu.

Dermaroller používajú aj kozmetické salóny. Ak si teda nechcete na takýto krok a zmenu trúfnuť sami, zverte sa do rúk odborníkov, ktorí vás jazvičiek zbavia bez vášho pohnutia prstom. Okrem toho,  že je určený najmä na tvár a jazvy na tomto mieste, veľa ľudí ho používa aj na redukciu strí po tehotenstve alebo po radikálnej zmene váhy.

Woman having head massage

Olejové prípravky

Napomôcť vám  môžu aj prírodné oleje.  Obľúbený pri liečbe jazvičiek je najmä šípkový olej. Platí tu ale pravidlo, že výsledky sa dostavia až po dlhodobom používaní. Dbajte preto na pravidelnú aplikáciu a dajte si záležať.

Okrem prírodných olejov sú osvedčené aj silikónové krémy a mastičky. Široké spektrum takýchto výrobkov nájdete v lekárňach alebo drogériách. Každý typ pleti je iný a špecifický. Nechajte si preto pri ich výbere poradiť od lekárnika alebo kožného lekára.

Nemusíte hneď bežať do kozmetického centra. Vyskúšajte jeden z uvedených produktov pri boji s nepríjemnými jazvami po akné a sledujte výsledky. Ako aj v iných veciach aj tu platí, že všetkého veľa škodí. Nepreháňajte to a o vašu pleť sa starajte pravidelne, no nie prehnane. Zdravým životným štýlom a dostatočnou starostlivosťou môžete dosiahnuť skutočne pozoruhodné výsledky.

 

FOTO: Kalim / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu