mar 7, 2015
4987 Views
Komentáre vypnuté na Jar v záhrade

Jar v záhrade

Written by

Vonku už konečne vykuklo prvé slniečko a príroda sa začína prebúdzať zo zimného spánku. V záhradách  je viac farieb a vôňa čerstvo rastúcej trávy je k nezaplateniu. Je ideálny čas na to, aby ste pozornosť zamerali na vašu záhradu a jej príchod do teplého obdobie patrične oslávili.

Mother and daughter  gardening together.Family concept.

Starostlivosť o stromy a kríky

Je jedno, či pestujete okrasné alebo ovocné stromy. Zvýšenú starostlivosť by ste im mali dodať najmä v období začínajúcej jari.  Zamerajte sa na to, aby okolie stromov bolo čisté. Vyzbierajte všetky listy a konáre, ktoré pod stromami ostali ešte z obdobia pred zimou.

S kríkmi je to podobné, avšak ešte s tým rozdielom, že ich v období marca trochu zrežete a odstránite poškodené časti, na ktorých sa podpísal napríklad aj mráz.  Stromy a kríky ošetrite prípravkami proti škodcom.

Stavte na kvalitné hnojivo

Dôležitým prvkom pri správnej výžive je dusík, ktorý je pre rast a regeneráciu každej rastliny nevyhnutný. Pri starostlivosti o trávnik sa zase oplatí investovať do kvalitného hnojiva. Obľúbené sú granulované ktoré mu dodajú potrebný základ pre jeho dobrý rast a dodajú mu základnú starostlivosť.

Mother and daughter planting flowers together.

Pripravte ich na zmenu

Ak ste počas zimy pestovali rastlinky v sklenníku,  s prichádzajúcim teplom bude ich radikálna cesta von zo stabilného tepla trochu drastická. Je preto potrebné, aby ste ich na to pred tým pripravili.

Venujte čas vetraniu a pred tým než rastliny vysadíte vonku vetrajte sklenník niekoľko dní za sebou a intenzívne. Po vysadení sa tak rastliny dokážu ľahšie prispôsobiť aktuálnym teplotám. Samozrejme dbajte aj na správnu závlahu.

Dlhá zima dala vašej záhrade iste zabrať. Postarajte sa pre to o jej blaho a pomôžte jej vykročiť do teplého obdobia“ bez ujmy na zdraví“. Starajte sa o pravidelné čistenie burín a dbajte o správne zavlažovanie. Príroda si dokáže poradiť sama, no občas je dobré jej trochu pomôcť.

 

FOTO: Lukas Gojda / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako na dom a zahradu