júl 25, 2018
1040 Views
Komentáre vypnuté na Najpredávanejšie autá v Európe

Najpredávanejšie autá v Európe

Written by

Automobilky každoročne bojujú o priazeň zákazníkov a chcú aby sa ich modely predávali najviac. Každý rok sa zostavujú rebríčky najpredávanejších automobilov za daný rok a porovnáva sa nárast, prípadne pokles predaných modelov jednotlivých značiek.

Na začiatok treba podotknúť, že predajnosť samotných aut nezávisí od kvality, výbavy, úrovne bezpečnosti alebo prestíže jednotlivých modelov. Je teda logické, že celková predajnosť aut závisí hlavne od ceny vozidiel. V rozvinutej krajine je miera predajnosti aut vo vyššej výbave a s vyššou cenou väčšia ako v menej rozvinutých krajinách. Preto tieto rebríčky pozostávajú niekedy z veľmi prekvapivých modelov, avšak všetko sú to vo všeobecnosti dostupné modely.

Aj tento rok rebríčku vládne automobilka Volkswagen s modelmi Golf, Polo a Tiguan. Medzi silných konkurentov patrí PSA Peugeot Citroen a Ford  s modelmi Fiesta, Focus, Peugeot 208 a Citroen C3. Okrem nich Peugeot zaznamenal veľký nárast modelu 3008. Tieto tri značky bojujú každoročne medzi sebou o nadvládu v predaji svojich modelov. Len ťažko im dokážu konkurovať ostatné značky, ktoré sa do prvej desiatky dostanú väčšinou len s jedným modelom. Ani také silné značky ako Mercedes, BMW, Audi, Kia alebo Opel sa do prvej desiatky nedostali. Najbližšie k tomu mali Opel CorsaOpel Astra, ktoré sa umiestnili tesne za prvou desiatkou.

Medzi najväčšie prekvapenie tohto roku patrí prepad modelu Mercedes E Class z minuloročnej 4. pozície na 34. miesto. Toto auto rovnako ako Opel Insignia patria medzi najbezpečnejšie autá, no napriek tomu sa umiestnili na nízkych priečkach. To je zapríčinené práve tým, že aj keď sú bezpečné, kvalitné a poskytujú vysoký komfort, patria medzi finančne menej dostupné modely. Opačný prípad je Dacia Duster, ktorá vďaka svojej dostupnosti zaznamenala posun z 30. na 17. miesto. Ešte lepšie si polepšila Toyota C – HR, ktorá sa posunula vyššie o 19 miest, rovnako vďaka svojej dostupnosti, pričom vykazuje skvelé hodnoty v testoch bezpečnosti.

Article Categories:
Ako na to