máj 31, 2023
164 Views
Komentáre vypnuté na Moderná a praktická posteľ – ako ju vybrať

Moderná a praktická posteľ – ako ju vybrať

Written by

Posteľ – miesto, kde trávite tretinu života. Miesto, kde spíte, oddychujete, čítate knihy a robíte iné príjemné činnosti. Aby tieto činnosti boli naozaj príjemné, dbajte dôsledne na výber dokonalej postele. Pri kupovaní postele myslite na to, aby bola nielen pekná, ale tiež praktická. Ako dokonalú posteľ vybrať?

Kompletná posteľ alebo len rám

Posteľ môžete kúpiť ako kompletný nábytok, ktorý priveziete domov a ihneď je pripravená na oddych. Tento typ postele sa vyrába v prevedení boxspring alebo ak čalúnená posteľ. Ide vlastne o dve spojené lôžka s dreveným rámom, ktorý je potiahnutý látkou z rôznych textilných materiálov.

Boxspring postele

Čalúnenie vyzerá veľmi moderne a dá sa prispôsobiť vybavenie spálne. Boxspring postele sa od čalúnených líšia počtom vrchných vrstiev – sú tri. Okrem základného pružinového boxu má boxspring posteľ aj matrac a vrchný matrac. Pozor na to, aby bol rám boxpring postele vyrobený z drevotriesky, ktorá má hrúbku aspoň 30 mm. Boxspringové postele v peknom dizajne kúpite v internetovom obchode matracentrum.

Kovové a drevené rámy postelí

Druhou možnosťou je kúpiť len rám postele. Na výber máte rámy drevené a kovové. Ak sa rozhodnete pre drevo, investujte do masívu. Vydrží vám naozaj celý život a pôsobí veľmi luxusne. Kovové rámy postelí sa hodia do spálni zariadených v minimalistickom štýle. Kov vyzerá stroho, čo je možné kompenzovať výberom čela postele s ornamentmi. Kovové rámy postelí mávajú len málokedy úložný priestor.

Nevýhodou kúpy rámov postelí je to, že budete musieť k posteliam dokúpiť rošty a matrace. Na druhej strane si dokážete posteľ prispôsobiť vašim požiadavkám s ohľadom na pohodlie a zdravotný stav. Materasso matrace sú dostupné ako ortopedické, hypoalergénne a detské.

Funkčná a pohodlná posteľ

Keď ľudia kupujú postele, zväčša sa sústredia na to, aby boli pohodlné. Následne sa trápia s ich údržbou alebo si uvedomia, že posteli chýbajú niektoré prvky. Ide napríklad o úložný priestor. Ten je potrebný nielen v malých bytoch. Ako sa do úložného priestoru dostanete? Otváranie z bočných strán je najviac praktické. Je možné posteľ resp. rošt polohovať? Po práci oceníte vyložené nohy alebo podopretý chrbát pri čítaní kníh. Z postele nebudete chcieť ani vyliezť, keď bude polohovanie roštu ovládané elektronicky.

Nezabudnite na detaily

Aj malé detaily môžu mať veľký význam. Napríklad posteľ na nožičkách umožňuje lepšiu cirkuláciu vzduchu. Matrace a úložný priestor dýchajú, neusádza sa v nich vlhkosť. Každý človek občas v posteli sedí. Z uvedeného dôvodu by posteľ mala mať čelo, o ktoré sa môžete oprieť. K posteliam bez úložného priestoru dokúpte úložné boxy a zásuvky. Pre romantické duše sú určené baldachýny so závesmi. Posteľ dozdobte prehozom a dekoratívnymi vankúšikmi.

 

Article Categories:
viem viac