aug 11, 2020
1070 Views
Komentáre vypnuté na Máte deti? Zaobstarajte si detský cyklovozík

Máte deti? Zaobstarajte si detský cyklovozík

Written by

Pre upevňovanie vzájomných vzťahov v rodine je dôležitý spoločne strávený čas. Niekedy je však ťažké zosúladiť svoje koníčky so starostlivosťou o deti. Napríklad v prípade, že sa radi venujete cyklistike. Čo robiť s deťmi, keď si chcete zajazdiť na bicykli? Odpoveďou je detský cyklovozík.

Viete, čo je detský cyklovozík?

Detský cyklovozík sa podobá detskému kočíku. Oproti kočíku má však jednu obrovskú výhodu. Možnosť pripojenia vozíka za bicykel. Vďaka tomu sa vy môžete bezstarostne venovať jazde na bicykli a vaše dieťa sa pohodlne voziť s vami. Existujú dokonca cyklovozíky, ktoré sa dajú používať pri jazde na korčuliach alebo pri joggingu. Vozíky sú rôznymi doplnkami chránené voči akémukoľvek počasiu, dieťa sa dá do nich upevniť a poloha dieťaťa plne zodpovedá najvyšším normám bezpečnosti. Sami časom zistíte, že cyklovozíky sú pre vás rovnako dôležitým doplnkom k bicyklu ako napríklad nosiče bicyklov.

Pohodlná jazda pre každého

Cyklovozíky sú omnoho pohodlnejšie ako klasické cyklosedačky a aj oveľa bezpečnejšie. V cyklovozíku sa dajú pomocou špeciálnej anatomickej vložky a podpory hlavy voziť deti prakticky od narodenia. Ak si zakúpite odpružený variant, môžete s deťmi jazdiť v každom teréne. Pripevnenie k bicyklu je jednoduché a zároveň bez rizika uvoľnenia. Praktickým mechanizmom sa vozík podobne ako nosiče bicyklov na ťažné zariadenia automobilu pripevnia na zadnú tyč kolesa bicykla.

Ako si vybrať detský cyklovozík

Pri kúpe detského cyklovozíka si overte kvalitu konštrukcie a pevnosť vnútorných upevňovacích popruhov. Kvalitný výrobok vám zabezpečí maximálnu bezpečnosť a komfort jazdy. Pre vášnivých cyklistov by mali byť samozrejmosťou odpružené typy vozíkov s veľkými gumovými kolesami a kovovými diskami. Ako sme už spomínali, cyklovozíky sa dajú využívať mnohými spôsobmi. Môžu nahradiť klasický kočík alebo sa dajú pripevniť k pásu pri korčuľovaní a behaní. V uvedených prípadoch je potrebné si kúpiť detský cyklovozík s nožnými a ručnými brzdami. Myslite aj na doplnky. Na jar i na jeseň oceníte dažďové kryty a v lete slnečné clony. Bezpečnosť vozíka zvýšite upevnením dodatočných reflexných prvkov. Neváhajte a kúpte si detský cyklovozík, ktorý sa stane nenahraditeľným pomocníkom v rodine.

 

 

 

Article Categories:
Ako na to