aug 22, 2020
679 Views
Komentáre vypnuté na Doprajte svojej pleti dostatok pozornosti

Doprajte svojej pleti dostatok pozornosti

Written by

Naša pleť je dennodenne vystavovaná vonkajším faktorom, ktoré na ňu vo väčšine prípadov nevplývajú pozitívne. O to viac musíme dbať na starostlivosť o ňu, pretože pleť je na očiach každého v našom okolí. Skryť ju úplne nemôžeme, i keď make up niekedy robí divy. Avšak, krásna pleť znamená aj zdravá pleť a to by malo byť našim hlavným cieľom. O pleť sa musíme vedieť starať a často k tomu potrebujeme návod od niekoho, kto sa problematike pleti a pleťovej kozmetike na starostlivosť o ňu rozumie. My vám pár radami pomôžeme sa v tom zorientovať.

Ranné i večerné čistenie

Pri kvalitnej a správnej starostlivosti o pleť je nutné povedať, že je dôležité mať nielen večernú čistiacu rutinu, ale aj tú rannú. Predsa len je počas noci vaša pleť v neustálom kontakte s vankúšom, ktorý aj keď meníte frekventovane, nie je sterilný. Každý večer je dobré si očistiť pleť od make upu a nečistôt, ktoré sa na ňu počas dňa nachytali. Vhodnou voľbou je napríklad micelárna voda. Micely na seba naviažu nechcené čiastočky a tvár budete mať čistú. Niekomu, samozrejme, môže vyhovovať odličovacie mlieko či gél. Záleží aj na tom, akú značku a radu kozmetiky pre svoju pleť zvolíte. Toto čistenie opakujte aj každé ráno.

Niektoré ženy bojujú s nepríjemnými vačkami či kruhmi pod očami. Okrem prírodných pomocníkov napríklad vo forme uhorkovej šupky vám pomôže maska na oči. Tá je dostupná buď vo forme krému i gélu, ale aj ako nalepovacie vankúšiky. Očnú masku stačí aplikovať dva alebo trikrát do týždňa a okolie očí sa vám rozjasní a nepríjemné tmavé kruhy sa postupne stratia. Oplatí sa investovať do overenej kozmetiky so spoľahlivým zložením, ktorým dosiahnete výsledky.

Čo po očistení pleti?

Ráno na vyčistenú pleť stačí použiť vitamín C pre krásne oživenie a denný krém s ochranným faktorom, a to aj v zimných mesiacoch, ktorý vás bude chrániť proti nepríjemným pigmentovým škvrnám. Radšej zvoľte takúto prevenciu ako potom riešiť následky. Ďalej už môžete pleť nalíčiť ako ste zvyknuté. Večer môžete ako nočnú starostlivosť aplikovať krém proti vráskam, prípadne ho každý druhý deň striedať s retinoidom pre efektívny boj s akné či spomalenie viditeľných známok starnutia. Pozor naň, tento prípravok nie je vhodný v tehotenstve.

Jeden až dvakrát do týždňa môžete do svojej dennej rutiny, časovo podľa toho, ako vám to vyhovuje, aj pleťovú masku. Jej používanie má spevňujúci efekt na pleť a pôsobí aj na boj s nepríjemnými pórmi. Pri používaní sa vám zjednotí tón pleti a viditeľne sa pokožka zjemní. Celkovo nemusíte vlastniť veľké množstvo pleťovej kozmetiky. Stačí vám pár základných produktov v čo najlepšej kvalite a s nimi si vystačíte. Aj v tomto prípade platí, že kvalita je definitívne nad kvantitou. Vaša pleť sa vám odvďačí.

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu