jún 2, 2022
409 Views
Komentáre vypnuté na Malé informačné okienko pred maľovaním stien

Malé informačné okienko pred maľovaním stien

Written by

Pred maľovaním stien v domácnosti by ste mali ovládať nielen techniku maľovania, ale tiež teóriu ohľadom farieb. Farby dokážu značne ovplyvniť vizuálnu stránku interiéru a exteriéru. Farby vplývajú na našu náladu, priestor môžu zútulniť, zväčšiť i zmenšiť. Samozrejme, že každá teória by mala stáť až za vašimi predstavami o tom, ako by mali steny vyzerať. Preto ak sa vám páči čierna, pokojne si všetky steny v byte vymaľujte v tmavom odtieni.

Vo výbere farieb nebudete obmedzovaní

V obchodoch farby laky nájdete veľké množstvo farebných odtieňov, farby je možné si dať namiešať, zakúpiť sa dajú fasádne farby, farby na kov či farby na drevo. Natrieť vďaka tomu dokážete steny, nábytok, plot alebo záhradný altánok. Pred tým, ako si kúpite farbu, myslite na to, že farby dokážu s priestorom robiť zázraky v dobrom i zlom zmysle slova. Platia drobné pravidlá, ktorých by ste sa mali držať. Napríklad malé miestnosti neodporúčame vymaľovať tmavými farbami. Priestor by ste tak opticky ešte viac zmenšili. Naopak veľká kuchyňa v spojení s obývačkou znesie tmavé odtiene a vyhrať sa môžete tak, že každú stenu natriete inou farbou. Do pracovných miestností sa hodia farby dynamické a hravé. V spálni by takéto farby pôsobili rušivo. K navodeniu pocitu relaxácie vám pomôžu pastelové odtiene. Pozor na farbu stropu, ktorý by mal byť bielej alebo béžovej farby.

Farby pre klasikov i milovníkov extravagancie

Ak sa bojíte experimentov, držte sa neutrálnych farieb. Biela, šedá alebo béžová budú vždy trendy a k týmto farbám sa hodí akýkoľvek nábytok i dekorácie. Navyše neutrálne farby pôsobia upokojujúco, nenarušia myšlienky a dodajú pocit útulnosti. V prípade, že chcete na niektorú časť miestnosti upozorniť alebo zvýrazniť detail, tak danú stenu vymaľujte na žlto, červeno a čiernou farbou. S červenou farbou to však veľmi nepreháňajte, pretože pôsobí veľmi energicky a púta až príliš pozornosti.

Nestarnúce farebné trendy do každej miestnosti

Nechce sa vám každých pár rokov steny nanovo maľovať? Vsaďte na farby, ktoré patria medzi nestarnúce trendy. V obývacej izbe nikdy neomrzí sivá, hnedá alebo zelená farba či ich kombinácie. Moderná bude vždy krémová i biela farba. Steny v spálni natreté na modro alebo do odtieňov hnedej upokoja myseľ. Do kuchyne sa hodia steny vymaľované na žlto, oranžovo a do odtieňov hnedej. Hravá žltá, prírodná zelená a tlmená modrá sú farby určené do detskej izby. Detskú izbu nezabudnite vyzdobiť veselými plagátmi alebo nálepkami.

 

 

 

 

Article Tags:
·
Article Categories:
Ako na domácnosť