máj 27, 2022
350 Views
Komentáre vypnuté na Čo by malo mať detské ihrisko na záhrade

Čo by malo mať detské ihrisko na záhrade

Written by

Detstvo má byť časom hier. Vaše deti sa však potrebujú hrať na bezpečnom mieste, kde ich môžete mať pod dozorom, keby sa niečo stalo. A existuje bezpečnejšie miesto, ako detské ihrisko na záhradu? Vytvoriť domáce ihrisko nie je príliš náročné a s kvalitným vybavením si budú vaše deti môcť naozaj užívať zábavu.

1.      Priestor, povrch, bezpečnosť

Zvážte, pre koľko detí v akom veku bude ihrisko slúžiť – trojročné dieťa sa bude hrať inak ako mladý školák. Taktiež hrozia aj iné úrazy na zábradliách či pri pádoch. Taktiež dbajte na to, aby mali deti dosť priestoru na hru, pretože ich pohyb je nepredvídateľný a na hru treba priestor. Bezpečnosť zaručí aj dobrý povrch, keďže drobným pádom či pošmyknutiu sa zabrániť nedá. Namiesto asfaltu alebo tvrdých materiálov zvoľte radšej drevné štiepky alebo drobný štrk.

2.      Detské záhradné domčeky

Hra nie je iba o behaní a spoznávaní. Schovať sa pred slnkom alebo pred dospelými je pre deti rovnako dôležité. Najmä pre malé deti. Záhradný domček by mal byť odolným a bezpečným miestom, kde si môžu prípadne aj schovať svoje poklady a hračky. K dispozícii sú odolnejšie drevené domčeky pre deti, alebo jednoduchšie plastové, stále však kvalitne spracované a niektoré dokonca rozprávkové. A ak nemáte v pláne zaobstarať záhradný domček pre deti, pár letných týždňov vám môže poslúžiť aj nafukovacia posteľ niekde v tieni.

3.      Pieskovisko pre deti

Mnoho z nás trávilo v detstve priam hodiny na pieskovisku – malí architekti a vedci si už svoju hru našli. Zariadiť si vlastné detské pieskovisko nie je príliš náročné. Stačí si vybrať veľkosť (pretože k vám určite budú chodiť aj kamaráti vášho dieťaťa), model a samotný piesok. Modelov je viac, pre malé deti nájdete menšie plastové pieskoviská, ktoré poslúžia aj ako bazéniky. Trvácnejšou voľbou sú drevené steny, napríklad aj so sedením. Nezabudnite ani na podložku pre detské pieskovisko. Vďaka nej zabránite nepríjemným plesniam či prerastaniu trávy.

4.      Hojdačky do záhrady

Ak máte v záhrade dostatok miesta, hojdačka je výbornou voľbou. Detské hojdačky do záhrady, profesionálne navrhnuté pre vysokú bezpečnosť a jednoduchú inštaláciu, nájdete v rôznych prevedeniach. Závesné hojdačky pre deti rôzneho veku, hojdacie kruhy aj hojdačky s konštrukciou pre jedno či viac detí. Tu opäť platí zásada dobrého návrhu – viac miesta na ihrisku a dobrý povrch pre prípadné nehody robia veľa.

5.      Záhradné hračky pre deti

Prostredie pre zážitky by ste už mali. To jednoducho doplníte niekoľkými hračkami pre každú príležitosť. Pre použitie vo vonkajšom prostredí voľte najmä odolné drevené a plastové prevedenia. Tu môžete zapojiť aj svoje deti a dať im to, po čom najviac túžia – možno je to šmykľavka do záhrady, možno naopak autíčka, loptičky či kocky.

 

Article Tags:
Article Categories:
Ako na dom a zahradu · Ako na to