feb 7, 2024
197 Views
Komentáre vypnuté na Linoleum – podlaha, ktorá sa vám odmení skvelými vlastnosťami a dlhou životnosťou

Linoleum – podlaha, ktorá sa vám odmení skvelými vlastnosťami a dlhou životnosťou

Written by

V súčasnej dobe je výber podlahových krytín skutočne pestrý. Od tradičných drevených parkiet, cez plávajúce až po moderné laminátové podlahy je ponuka obrovská. Medzi rôznymi druhmi však vynikajú hlavne PVC podlahy a linoleum. Prečo je tomu tak?

Už dávno neplatí, že linoleum predstavuje nudnú podlahu, bez akejkoľvek emócie. Dnes sa vyrábajú tieto druhy podlahy tak, aby to nevyzeralo ako v starých bytoch našich rodičov. K dispozícii sú preto rôzne zaujímavé farby a motívy. Každému domovu tak linoleum podlaha dokáže priniesť osobitnú atmosféru.

Praktický tip: Linoleum je v ponuke dostupné aj s rôznymi imitáciami dreva. Tento motív sa považuje za najviac obľúbený, pretože každému domovu prináša pocit tepla. Výborne sa hodí do moderných, ale aj starších interiérov.

Aké existujú druhy podláh?

V súčasnej dobe máte na výber hneď niekoľko druhov podláh. Vybrať si tú správnu do vašej domácnosti môže byť častokrát pomerne náročná úloha. My sme tu však na to, aby sme vám to čo najviac uľahčili a preto vám prinášame sprievodcu rôznymi druhmi podláh. Aké prinášajú výhody a kde sa hodia najviac?

Drevené podlahy

Materiál ako je drevo sa využíva aj v rámci podláh. Drevené podlahy majú výborné tepelné a izolačné vlastnosti, pričom vynikajú aj svojou estetickou stránkou. Využiť ich je možné v interiéri, ale aj exteriéri. Takýto druh podlahy je veľmi príjemný na dotyk a do každého domu prináša pocit domova. Nevýhodou je určite vyššia cena.

Laminátové podlahy

Ďalším najčastejším typom podlahy je laminát. Ten sa výborne hodí do každého interiéru a medzi jeho prednosti patrí zaručene jednoduchá montáž. Tá prebieha prostredníctvom zacvakávacieho systému. Laminátové podlahy sú veľmi odolné, vodotesné a univerzálne. Medzi nevýhody laminátových podláh patrí vyššia hlučnosť, ktorá sa však dá jednoducho vyriešiť zavedením protihlukovej podložky.

PVC

PVC sa považuje za jeden z najobľúbenejších materiálov pre tvorbu podlahy. Vyniká svojou pružnosťou, mäkkosťou a jednoduchou údržbou. PVC linoleum je odolné voči mechanickému poškodeniu a vyniká aj svojou estetickou stránkou. Na výber máte totiž viacero motívov a dizajnov PVC podláh, pričom si určite prídete na svoje. PVC gumolit a lacné linoleum ako také vyniká aj v tom smere, že ide o podstatne lacnejšiu položku v porovnaní s drevenými alebo plávajúcimi podlahami.

Prečo investovať do linolea?

Linoleum je veľmi populárne z viacerých dôvodov. Má výborné izolačné vlastnosti, je príjemné na dotyk, dokáže do vysokej miery izolovať aj zvuk, a to bez toho, aby sa musela použiť protihluková podložka.

Linoleum je tak súčasťou mnohých domácnosti a ľudia si tento druh podlahy nevedia vynachváliť. Medzi jeho prednosti tiež patrí vyššia odolnosť. Neuškodia mu ani kolieska kancelárskych stoličiek, preto sa výborne hodí do pracovných priestorov.

Vedeli ste, že: výroba linolea je známa už z 19. storočia? Názov linoleum vznikol spojením dvoch latinských slov ,,linum“ a ,,oelum“. V preklade znamenajú ľan a olej.

Linoleum – podlaha, ktorá sa vám odmení skvelými vlastnosťami a dlhou životnosťou

Antialergické vlastnosti

Medzi ďalšie dôvody, prečo by ste si mali zaobstarať linoleum patria zaručene jeho antialergické a hygienické vlastnosti. Dokáže brániť nadmernému šíreniu prachu, baktérií a mikroorganizmov. Aj preto sa častokrát využíva práve v nemocničných zariadeniach alebo v domácnostiach, kde sa nachádzajú alergici.

Nakupujte cez kupsito.sk!

Hľadáte linoleum za bezkonkurenčnú cenu? V tom prípade si nakúpte na stránke kupsito. Nájdete tu tisícky produktov od poľských dodávateľov, ktoré sú cenovo výhodné. Môžete tak pri kúpe linolea ušetriť nemalé čiastky oproti drahým reťazcom, ktoré častokrát len prekupujú linoleum z Poľska a následne ho predávajú za extra prirážku.

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu